Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
LEB ORO: Leyma Coruña - GRANADA · 17/10/2021 19:00 PALACIO DE DEPORTES GRANADA || Senior Fem. 1ªDiv: Basquet Coruña Leyma S - BAXI FERROL · 17/10/2021 12:00 RIAZOR 2 || Senior Masc. 2ªDiv: INSTITUTO ROSALIA - Básquet Coruña S · 16/10/2021 16:00 INSTITUTO ROSALIA || Junior Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña J - SD TUI · 16/10/2021 20:00 RIAZOR 2 || Junior Fem. 1ªDiv: ARXIL - Básquet Coruña Leyma J · 17/10/2021 18:00 UNIVERSITARIO PONTEVEDRA || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U18 - MARISTAS CORUÑA · 17/10/2021 17:00 RIAZOR 2 || Cadete Fem. 1ªDiv: INSTITUTO ROSALIA - Básquet Coruña Leyma C · 16/10/2021 10:30 INSTITUTO ROSALIA || Cadete Masc. 1ªDiv: INSTITUTO ROSALIA - Básquet Coruña C · 16/10/2021 12:30 INSTITUTO ROSALIA

Equipos base | 05/06/2018 17:59

Xornadas de portas abertas do Básquet Coruña

Jornadas de puertas abiertas del Básquet Coruña

O club laranxa organiza ata o 15 de xuño adestramentos de libre acceso para nenos e nenas desde minibásquet a júnior que queiran unirse aos nosos equipos

A tempada concluíu pero no club Básquet Coruña xa estamos a pensar no ano que vén e por iso pomos en marcha ata mediados de mes de xuño (día 15) nosas tradicionais xornadas de portas abertas para nenos e nenas desde minibásquet a júnior interesados na práctica do baloncesto, que xa xoguen ou que queiran ter unha primeira aproximación ao deporte da canastra.

Uns adestramentos para avaliar o nivel dos mozos e mozas e asignarlles o grupo adecuado para cada un deles. Con iso pretendemos seguir dando a oportunidade de iniciarse o noso deporte a todo aquel neno ou nena interesado, así como ofrecer a oportunidade de incorporarse aos nosos equipos de rendemento de categorías basee, a todos aqueles que crean ter o nivel para ser seleccionados para iso.

No Básquet Coruña teremos de face ao curso que vén equipos en todas as primeiras divisións masculinas, de mini a júnior, e en feminino estamos inmersos aínda na competición, co fin de aumentar o número de conxuntos.

A asistencia aos adestramentos é libre, e ao pé desta páxina poden descargar unha autorización paterna, que debe levar o neno ou nena á sesión, ademais dun botellín de auga e roupa deportiva.

Os horarios de portas abertas son os seguintes, en función de categoría feminina e masculina.

En categoría feminina

Nadas en 2001

Mércores día 6 Xuño de 21h-22:30h Ventorrillo

Venres día 8 Xuño de 19h- 20h Elviña 1

Mércores día 13 Xuño de 21h-22:30h Ventorrillo

Nadas en 2002

Xoves día 7 Xuño 18h- 19:30h en Riazor 2

Martes día 12 Xuño 19h- 20:30h Ventorrillo

Xoves día 14 Xuño 18h- 19:30h en Riazor 2

Nadas en 2003

Venres día 8 Xuño 19:30-21h IES Sardiñeira

Luns día 11 Xuño 18h- 20h na Normal

Martes día 12 Xuño 20h- 21:30h na Normal

Nadas en 2004 e 2005

Martes día 5 Xuño 19h- 20:30h Calvo Sotelo

Xoves día 7 Xuño 18:30h- 20h IES Otero Pedrayo

Martes día 12 Xuño 19h- 20:30h Calvo Sotelo

Nadas en 2006 

Xoves día 7 Xuño 19h- 20h Os Rosales

Venres día 8 Xuño 19:30h- 21h en Agra 2

Xoves día 14 Xuño 19h- 20h Os Rosales

Nadas en 2007 

Xoves día 7 Xuño 18h- 19:30h na Normal

Venres día 8 Xuño 18h- 19:30h en Agra 2

Xoves día 14 Xuño 18h- 19:30h na Normal

Nadas en 2008 e 2009 

Martes día 5 Xuño 18:20h- 20h na Normal

Martes día 12 Xuño 18:20h- 20h na Normal

Mércores día 13 Xuño 18:30h- 19:30h na Normal

En categoría masculina

Nacidos en 2002 

Mércores día 6 Xuño 20h- 21:30h Ventorrillo

Venres día 8 Xuño 16:30h- 17:30h en Riazor 2

Martes día 12 Xuño 19:30h- 21h Ventorrillo

Mércores día 13 Xuño 20h- 21:30h Ventorrillo

Nacidos en 2003 

Mércores 6 Xuño día 20h- 21:30h Ventorrillo

Venres día 8 Xuño 20h ? 21:30 h IES Otero Pedrayo

Mércores 13 Xuño día 20h- 21:30h Ventorrillo

Venres día 15 Xuño 20h ? 21:30 h IES Otero Pedrayo

Nacidos en 2004 

Mércores día 6 Xuño19h- 20:30h Agra 2

Xoves día 7 Xuño 19:30h- 21 h Riazor 2

Mércores día 13 Xuño19h- 20:30h Agra 2

Xoves día 14 Xuño 19:30h- 21 h Riazor 2

Nacidos en 2005 

Xoves día 7 Xuño 18:30h- 20h IES Urbano Lugrís

Venres día 8 Xuño 16:30h- 18h Elviña 1

Xoves día 14 Xuño 18:30h- 20h IES Urbano Lugrís

Venres día 15 Xuño 16:30h- 18h Elviña 1

Nacidos en 2006 

Martes día 5 Xuño 19h- 20:30h Sacra Familia

Xoves día 7 Xuño 19h- 20:30h Sacra Familia

Xoves día 14 Xuño 19h- 20:30h Sacra Familia

Venres día 15 Xuño 19:30h- 21h Agra 2

Nacidos en 2007

Xoves día 7 Xuño 18h- 19:30h A Normal

Venres día 8 Xuño18h- 19:30h Agra 2

Luns día 11 Xuño 18:30h- 20h Agra 2

Xoves día 14 Xuño 18h- 19:30h A Normal

Nacidos en 2008 e 2009 

Venres día 8 Xuño 18:30h- 20h A Normal

Martes día 12 Xuño 18:20h- 20h A Normal

Mércores día 13 Xuño 18:30h- 20h A Normal

 

Documentos adjuntos

autorizacion-entrenamientos-coletilla-pd.pdf






non á violencia de xénero
Xunta de Galicia


Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestoXacobeo 21·22xunta de galiciaayuntamiento de a coruñagbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.obra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankaltiaagra das mil medasmacronabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pomboarkivoltaad grupo regueiraaurencentro negocios finisterreGrupo Alumandos deportemarineda citysavills aguirre newmanprivate bank citiTradisco, Tratamientos de construcciónGrupo LiñagarEstrella GaliciaSeat Cupra Mo Marineda Motor