Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
LEB ORO: Leyma Coruña - Palmer Alma Mediterránea Palma · 24/10/2021 20:00 Palacio de Deportes A Coruña || Senior Fem. 1ªDiv: BAXI Ferrol - Basquet Coruña Leyma S · 24/10/2021 19:00 Esteiro Mun || Senior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña S - Instituto de Rosalía · 24/10/2021 16:00 Riazor 2 || Senior Masc. 3ªDiv: CD Xerion - Idefic Imatia Básquet Coruña · 24/10/2021 19:00 Novo Mesoiro || Junior Masc. 1ªDiv: SD Tui - Básquet Coruña J · 23/10/2021 18:00 Tui || Junior Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma J - Arxil · 23/10/2021 16:00 Riazor 2 || Junior Masc. 2ªDiv: Maristas Coruña - Básquet Coruña U18 · 23/10/2021 10:00 Colegio Maristas || Cadete Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma C - Instituto Rosalía · 24/10/2021 12:00 Riazor 2 || Cadete Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña C - Instituto Rosalía · 23/10/2021 18:00 Riazor 2 || Cadete Masc. 2ªDiv: ACB Costa da Morte - Básquet Coruña U15 · 23/10/2021 16:00 Cee Mun || Cadete Masc. 2ªDiv: CB Arteixo Duacode - Básquet Coruña U16 · 23/10/2021 18:30 Pazo dos Deportes Arteixo || Infantil Masc. 1ªDiv: CB Costa Artabra - Básquet Coruña I · 24/10/2021 10:00 Javier Gomez Noya || Cadete Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña 07 - Obradoiro Masculino · 24/10/2021 12:00 Ventorrillo || Cadete Masc. 2ªDiv: Basquet Coruña 06-07 - Liceo La Paz · 23/10/2021 12:00 Ventorrillo || Cadete Fem. 2ªDiv: CD Calasanz - Basquet Coruña Leyma 06-07 · 23/10/2021 12:00 Colegio Calasanz

Actividades | 15/01/2014 00:00

VIII Trofeo Teresa Herrera de Minibasket

VIII Trofeo Teresa Herrera de Minibasket

Como cada ano celebrouse na cidade o torneo Teresa Herrera, sendo esta xa a VIII edición nas Polideportivas de Riazor e no pavillón da antiga facultade de Maxisterio. O torneo reúne a 10 equipos masculinos e 10 femininos que durante dous días gozarán dunha gran experiencia de xogar ao baloncesto con xogadores doutras provincias galegas e castelán leonesas.

Producíronse os seguintes resultados:

Grupo A Masculino

Basketschoolferrol 72 - c.b. Ponferrada 33
Básquet Coruña 84 Jesuitinas Coruña 47
Jesuitinas Coruña 61 Galenlugo 59
Básquet Coruña 102 Ponferrada 62
Basquet Coruña 90 Galen Lugo 39
Jesuitinas Coruña 52 ponferrada 51

Grupo B Masculino

Colexio leonés 69-56 Porriño
Colexio leóns 90 bosco Ourense 28
Culleredo 38 - porriño 62


Culleredo 72 Bosco Ourense 39

Grupo A Feminino

Basket school Ferrol 53 BasquetCoruña 60
Jesuitinas Leon 54 - Pontumio 35
Jesuitinas leon 57 -Basquet Coruña 06
Pontumio 69 basket school Ferrol 35
BasquetCoruña 42 pontumio 79

Grupo B Feminino

Calasancias 32 - Bosco Ourense 73
Mercedarias 49 Ensino Lugo 45
Ensino Lugo 42 calasancias 37
Baloncesto Leon 23 - Mercedarias 70
Ensinolugo 57- Bosco Ourense 95
Colexio leóns 16- Jesuitinas Leon 66

CRUCES FEMININOS

5º Posto: 66 Basket School Feminino ? León Feminino 30
4º Posto: 37 Colexio Leonés Feminino ? Calasancias 38
3º Posto: 61 Basquet Coruña Feminino ? Ensino Feminino 73
2º Posto: 80 Pontumio ? Mercedarias 40

FINAL FEMININA

91 Xesuítas Leonés ? Ourense Feminino 50

CRUCES MASCULINOS

4º Posto: 71 Galén Masculino ? Ourense 73
3º Posto: 44 Jesuitinas Coruña ? Culleredo 48
2º Posto: 48 BasketSchool Masculino ? Porriño 46

FINAL MASCULINA

66 Basquet Coruña A ? Colexio Leonés Masculino 81

Quedando finalmente así a clasificación:

CLASIFICACIÓN FEMININA

1º- Xesuítas León
2º- Ourense Feminino
3º- Pontumio
4º- Mercedarias
5º- Ensino Feminino
6º- Basquet Coruña Feminino
7º- Calasancias
8º- ColegioLeonésFemenino
9º- Basket School Feminino
10º- León

CLASIFICACIÓN MASCULINA

1º- Colexio Leonés Masculino
2º- BasquetCoruña A 3º-
Basket School Masculino
4º- Porriño
5º- Culleredo
6º- Jesutinas Coruña
7º- Ourense Masculino
8º- Galén Masculino
9º- Ponferrada

Agradecer ao Ayto A Coruña, a Coca Cola, Dkv Seguros, Gadis, Leyma, Forno San Brandan, Universidade da Coruña, Pizza Tuto a axuda que nos prestaron para poder celebrar este evento con 270 participantes entre nenos e nenas.






non á violencia de xénero
Xunta de Galicia


Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestoXacobeo 21·22xunta de galiciaayuntamiento de a coruñagbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.obra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankaltiaagra das mil medasmacronabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pomboarkivoltaad grupo regueiraaurencentro negocios finisterreGrupo Alumandos deportemarineda citysavills aguirre newmanprivate bank citiTradisco, Tratamientos de construcciónGrupo LiñagarEstrella GaliciaSeat Cupra Mo Marineda Motor