Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
LEB ORO: Coviran Granada - Leyma Coruña · 18/04/2021 18:00 Palacio de los Deportes Riazor 2 || Senior Fem. 1ªDiv: Herrrea y cores Clinica Dental Culleredo - Basquet Coruña Leyma S · 18/04/2021 19:00 Polideportivo O Burgo || Senior Masc. 2ªDiv: ADB Fontiñas - Básquet Coruña S · 17/04/2021 20:00 Fontiñas || Senior Masc. 3ªDiv: Idefic Imatia Básquet Coruña - CB Arteixo Duacode · 18/04/2021 19:30 Polideportivo Riazor 1 || Junior Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma J - Celta Zorka Recalvi · 17/04/2021 16:00 Polideportivo Riazor 2 || Junior Masc. 2ªDiv: ORTODIX Xiria Artai - Básquet Coruña 03/04 · 17/04/2021 10:00 Pabellón Vila de Noia - Zona Escolar || Cadete Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma C - KFC Culleredo · 18/04/2021 09:30 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña C - Bosco Salesianos 05 · 18/04/2021 12:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U15 - KFC Culleredo · 18/04/2021 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Cadete Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña 06/05 - Maristas Coruña · 17/04/2021 09:30 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U16 - Calasanz · 17/04/2021 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña I - Academia Proxecto Depordimia · 17/04/2021 18:30 Polideportivo Riazor 2 || Infantil Fem. 1ªDiv: Acad. A Mariña Burela Inf. fem - Básquet Coruña Leyma I · 17/04/2021 12:00 Vista Alegre || Infantil Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U14 - Compañía de María · 18/04/2021 17:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Masc. 2ªDiv: Dental Noa García Basket Xirira - Básquet Coruña U14 · 17/04/2021 12:00 Pabellón Vila de Noia - Zona Escolar || Minibasquet Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña U12 - Montrove · 17/04/2021 09:30 Polideportivo Ventorrillo || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña Mini U12 - KFC Culleredo Azul · 17/04/2021 09:30 Polideportivo Agra II P-1 || Infantil Masc. 2ªDiv: Santo Domingo Betanzos - Básquet Coruña 07 · 17/04/2021 10:00 Polideportivo Municipal de Betanzos || Minibasquet Fem. 2ªDiv: KFC Culleredo Amarillo - Básquet Coruña Leyma U11 · 18/04/2021 11:15 Polideportivo Agra II P-1 || Infantil Masc. 2ªDiv: Maristas Coruña - Básquet Coruña 08 · 17/04/2021 16:00 Colegio Maristas || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Compañía de Maria Azul - Basquet Coruña Mini 09 · 17/04/2021 11:15 Polideportivo Agra II P-3

Primer equipo | 14/05/2014 17:08

O Leyma Natura contará con 3 finalistas na gala da Zona Press

El Leyma Natura contará con 3 finalistas en la gala de la Zona Press

Jesús Castro, opta ao premio ao mellor xogador galego da tempada, categoría na que loitará polo premio con Fran Vázquez, Alberto Abalde e David Mouriz.

Jason Cain, será finalista no apartado de mellor xogador estranxeiro dun equipo galego, onde terá como rivais a Muscula, Pumrpla e Diouf.

Polo seu lado, Perico Diaz,  opta ao premio de mellor adestrador dun equipo galego xunto a Moncho Fernández, Lisardo Gómez e o ex xogador do Básquet Coruña Liño López.

Aquí deixámosvos todas as clasificacións e finalistas da Gala.

 

Mellor Xogador galego  

Jesús Castro  (Leyma Natura Básquet Coruña)

Fran Vázquez (Unicaja)

Alberto Abalde (C.B Prat)

David Mouriz  (Bidaideak Bilbao)

 

Mellor xogador dun equipo galego.

Oriol Junyent  (Obradoiro)

Dani Rodríguez (Ribeira Sacra Breogán)

Alberto Rodríguez (Xuven Cambados)

Lorenzo Envó (Amfiv Vigo)

 

Mellor estranxeiro dun equipo galego

Mike Muscala  (Obradoiro)

Pavel Pumprla  (Obradoiro)

Michel Diouf (Ribeira Sacra Breogán)

Jason Cain (Leyma Natura Básquet Coruña)

 

Mellor adestrador dun equipo galego 

Moncho Fernández (Obradoiro)

Lisardo Gómez (Ribeira Sacra Breogán)

Perico Díaz  (Leyma Natura Básquet Coruña)

Liño López (Universitario Ferrol)

 

 

Mellor xogadora galega

Claudia Calvelo (Beroil Burgos)

Arantxa Novo  (UPV)

Arantxa Mallou  (Pavillón Ourense)

Lucía Méndez (Universitario Ferrol)

 

Mellor xogadora dun equipo galego

Ashley Arlen  (Universitario Ferrol)

Cristina Pedrals (Universitario Ferrol)

Mireia Navarrete (Ensino Lugo)

Verónica Matoso (Ensino Lugo)

 

Mellor árbitro galego

Miguel Anxo Pérez

Carlos Cortés Rei

Jorge González Marqués

 

Premio á Traxectoria a:

Vicente Rodríguez "Cholas".

 






non á violencia de xénero
Xunta de Galicia


Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestodeporte galegoxunta de galiciaayuntamiento de a coruñamahougbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.obra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankaltiaagra das mil medasmacronabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pomboarkivoltaad grupo regueiraaurencentro negocios finisterreGrupo Alumandos deportemarineda city