Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
LEB ORO: TAU Castellón - Leyma Coruña · 09/05/2021 12:00 Castellón || Senior Fem. 1ªDiv: BAXI FERROL - Basquet Coruña Leyma S · 09/05/2021 19:00 Polideportivo Esteiro || Senior Masc. 2ªDiv: Calvo Artai - Básquet Coruña S · 09/05/2021 12:30 Pavillón Vila de Noia - Zona Escolar || Senior Masc. 3ªDiv: Idefic Imatia Básquet Coruña - Club Baloncesto Cambre · 09/05/2021 19:30 Polideportivo Riazor 1 || Junior Masc. 2ªDiv: Club Baloncesto Cambre - Básquet Coruña J · 09/05/2021 16:30 Polideportivo Municipal Sofía Toro || Junior Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma J - Colexio Mariano · 08/05/2021 16:00 Polideportivo Riazor 2 || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña 03/04 - Compañía de María · 09/05/2021 16:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Fem. 1ªDiv: Maristas Coruña - Básquet Coruña Leyma C · 09/05/2021 17:00 Colegio Maristas || Cadete Fem. 2ªDiv: CB Arteixo - Básquet Coruña Leyma U15 · 09/05/2021 19:30 Pazo dos Deportes de Arteixo || Cadete Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña 06/05 - Esclavas · 09/05/2021 12:30 Polideportivo Ventorrillo || Cadete Masc. 2ªDiv: Dominicos - Básquet Coruña U16 · 09/05/2021 19:00 Colegio Salesianos || Infantil Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña I - Montrove · 08/05/2021 18:30 Polideportivo Riazor 2 || Pre-Inf Masc. 1ºDiv: Autos Gonzalez Seis do Nadal - Básquet Coruña U13 · 08/05/2021 12:15 Navia || Infantil Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma I - Salesianos Vigo A · 08/05/2021 12:30 Polideportivo Riazor 2 || Infantil Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U14 - Esclavas · 09/05/2021 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U14 - Esclavas · 08/05/2021 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Minibasquet Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma U12 - Carmelitas Caldaria ALV Femn · 08/05/2021 12:30 Polideportivo Ventorrillo || Minibasquet Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña U12 - KFC COsta Artabra · 08/05/2021 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña Mini U12 - Santo Domingo Betanzos · 08/05/2021 16:30 Polideportivo Agra II P-1 || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña 07 - Montrove · 09/05/2021 19:00 Polideportivo Riazor 2 || Premini Fem. 2ºDiv: Básquet Coruña Leyma U10 - Montrove · 09/05/2021 09:30 Polideportivo Agra II P-1 || Premini Masc. 2ºDiv: Básquet Coruña U10 - Golfiños Sada · 09/05/2021 11:15 Polideportivo Agra II P-1 || Premini Masc. 2ºDiv: Compañía de María Blanco - Basquet Coruña U9 · 08/05/2021 09:30 Polideportivo Agra II P-3 || Minibasquet Fem. 2ªDiv: Esclavas - Básquet Coruña Leyma U11 · 08/05/2021 13:00 Polideportivo Agra II P-1 || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña 08 - Cambre · 09/05/2021 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Premini Fem. 2ºDiv: Basquet Coruña Leyma U9 - KFC Culleredo · 09/05/2021 13:00 Polideportivo Agra II P-3 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Basket Xiria 2009 - Basquet Coruña Mini 09 · 09/05/2021 11:15 Polideportivo Agra II P-3

Primer equipo | 14/05/2014 17:08

O Leyma Natura contará con 3 finalistas na gala da Zona Press

El Leyma Natura contará con 3 finalistas en la gala de la Zona Press

Jesús Castro, opta ao premio ao mellor xogador galego da tempada, categoría na que loitará polo premio con Fran Vázquez, Alberto Abalde e David Mouriz.

Jason Cain, será finalista no apartado de mellor xogador estranxeiro dun equipo galego, onde terá como rivais a Muscula, Pumrpla e Diouf.

Polo seu lado, Perico Diaz,  opta ao premio de mellor adestrador dun equipo galego xunto a Moncho Fernández, Lisardo Gómez e o ex xogador do Básquet Coruña Liño López.

Aquí deixámosvos todas as clasificacións e finalistas da Gala.

 

Mellor Xogador galego  

Jesús Castro  (Leyma Natura Básquet Coruña)

Fran Vázquez (Unicaja)

Alberto Abalde (C.B Prat)

David Mouriz  (Bidaideak Bilbao)

 

Mellor xogador dun equipo galego.

Oriol Junyent  (Obradoiro)

Dani Rodríguez (Ribeira Sacra Breogán)

Alberto Rodríguez (Xuven Cambados)

Lorenzo Envó (Amfiv Vigo)

 

Mellor estranxeiro dun equipo galego

Mike Muscala  (Obradoiro)

Pavel Pumprla  (Obradoiro)

Michel Diouf (Ribeira Sacra Breogán)

Jason Cain (Leyma Natura Básquet Coruña)

 

Mellor adestrador dun equipo galego 

Moncho Fernández (Obradoiro)

Lisardo Gómez (Ribeira Sacra Breogán)

Perico Díaz  (Leyma Natura Básquet Coruña)

Liño López (Universitario Ferrol)

 

 

Mellor xogadora galega

Claudia Calvelo (Beroil Burgos)

Arantxa Novo  (UPV)

Arantxa Mallou  (Pavillón Ourense)

Lucía Méndez (Universitario Ferrol)

 

Mellor xogadora dun equipo galego

Ashley Arlen  (Universitario Ferrol)

Cristina Pedrals (Universitario Ferrol)

Mireia Navarrete (Ensino Lugo)

Verónica Matoso (Ensino Lugo)

 

Mellor árbitro galego

Miguel Anxo Pérez

Carlos Cortés Rei

Jorge González Marqués

 

Premio á Traxectoria a:

Vicente Rodríguez "Cholas".

 






non á violencia de xénero
Xunta de Galicia


Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestodeporte galegoxunta de galiciaayuntamiento de a coruñamahougbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.obra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankaltiaagra das mil medasmacronabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pomboarkivoltaad grupo regueiraaurencentro negocios finisterreGrupo Alumandos deportemarineda city