Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
LEB ORO: TAU Castellón - Leyma Coruña · 09/05/2021 12:00 Castellón || Senior Fem. 1ªDiv: BAXI FERROL - Basquet Coruña Leyma S · 09/05/2021 19:00 Polideportivo Esteiro || Senior Masc. 2ªDiv: Calvo Artai - Básquet Coruña S · 09/05/2021 12:30 Pavillón Vila de Noia - Zona Escolar || Senior Masc. 3ªDiv: Idefic Imatia Básquet Coruña - Club Baloncesto Cambre · 09/05/2021 19:30 Polideportivo Riazor 1 || Junior Masc. 2ªDiv: Club Baloncesto Cambre - Básquet Coruña J · 09/05/2021 16:30 Polideportivo Municipal Sofía Toro || Junior Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma J - Colexio Mariano · 08/05/2021 16:00 Polideportivo Riazor 2 || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña 03/04 - Compañía de María · 09/05/2021 16:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Fem. 1ªDiv: Maristas Coruña - Básquet Coruña Leyma C · 09/05/2021 17:00 Colegio Maristas || Cadete Fem. 2ªDiv: CB Arteixo - Básquet Coruña Leyma U15 · 09/05/2021 19:30 Pazo dos Deportes de Arteixo || Cadete Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña 06/05 - Esclavas · 09/05/2021 12:30 Polideportivo Ventorrillo || Cadete Masc. 2ªDiv: Dominicos - Básquet Coruña U16 · 09/05/2021 19:00 Colegio Salesianos || Infantil Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña I - Montrove · 08/05/2021 18:30 Polideportivo Riazor 2 || Pre-Inf Masc. 1ºDiv: Autos Gonzalez Seis do Nadal - Básquet Coruña U13 · 08/05/2021 12:15 Navia || Infantil Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma I - Salesianos Vigo A · 08/05/2021 12:30 Polideportivo Riazor 2 || Infantil Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U14 - Esclavas · 09/05/2021 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U14 - Esclavas · 08/05/2021 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Minibasquet Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma U12 - Carmelitas Caldaria ALV Femn · 08/05/2021 12:30 Polideportivo Ventorrillo || Minibasquet Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña U12 - KFC COsta Artabra · 08/05/2021 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña Mini U12 - Santo Domingo Betanzos · 08/05/2021 16:30 Polideportivo Agra II P-1 || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña 07 - Montrove · 09/05/2021 19:00 Polideportivo Riazor 2 || Premini Fem. 2ºDiv: Básquet Coruña Leyma U10 - Montrove · 09/05/2021 09:30 Polideportivo Agra II P-1 || Premini Masc. 2ºDiv: Básquet Coruña U10 - Golfiños Sada · 09/05/2021 11:15 Polideportivo Agra II P-1 || Premini Masc. 2ºDiv: Compañía de María Blanco - Basquet Coruña U9 · 08/05/2021 09:30 Polideportivo Agra II P-3 || Minibasquet Fem. 2ªDiv: Esclavas - Básquet Coruña Leyma U11 · 08/05/2021 13:00 Polideportivo Agra II P-1 || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña 08 - Cambre · 09/05/2021 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Premini Fem. 2ºDiv: Basquet Coruña Leyma U9 - KFC Culleredo · 09/05/2021 13:00 Polideportivo Agra II P-3 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Basket Xiria 2009 - Basquet Coruña Mini 09 · 09/05/2021 11:15 Polideportivo Agra II P-3

Primer equipo | 31/07/2017 15:50

O Leyma Coruña apuntala o xogo interior co regreso de Eduardo Hernández Sonseca

El Leyma Coruña apuntala el juego interior con el regreso de Eduardo Hernández Sonseca

O Club Básquet Coruña anuncia a fichaxe de Eduardo Hernández Sonseca, que regresa ao Leyma Coruña onde xogou a tempada 2012-13 e deixou un gran recordo, contribuíndo a lograr a clasificación do equipo para os playoffs de ascenso á ACB. Coa súa chegada ao club, o equipo afrontará a nova edición da liga LEB Ouro cunha parella de máximo nivel na posición de pivote, conformada por Sergio Olmos e Sonseca, de 2,12 metros e nado en Madrid hai 34 anos.

Na última tempada militou nas filas da Unión Financeira Baloncesto Oviedo, onde promedió 9 puntos e 4 rebotes para unha valoración de 11 puntos.

A súa intimidación e capacidade tanto reboteadora como anotadora convértelle nun deses xogadores sempre perigosos para o rival. Foi a predisposición do xogador por volver ao equipo herculino o que facilitou a súa fichaxe e, sen dúbida, a afección laranxa volverá gozar co seu xogo na pista de Riazor.

Traxectoria deportiva

A súa dilatada traxectoria deportiva transcorreu polos seguintes equipos:
Categoría inferiores: Real Madrid
1997/99: Real Madrid (Cadete)
1999/02: Real Madrid (Liga EBA)
2002/04: Real Madrid (Liga Endesa)
2004/05: Auna Gran Canaria (Liga Endesa)
2005/07: Real Madrid (Liga Endesa)
2007/10: DKV Joventut (Liga Endesa)
2010/11: Bilbao Basket (Liga Endesa)
2011/12: Brancos de Rueda Valladolid (Liga Endesa)
2012/13: Laboral Kutxa (Liga Endesa)
2012/13: Leyma Natura Coruña (Adecco Ouro)
2013/14: Afra Khalij Fars (Irán)
2013/14: Kangoeroes Willebroek (Bélxica)
2014/15: Planasa Navarra (Adecco Ouro)
2014/15: Bucaneiros da Guaira (Venezuela)
2015/16: Melilla Baloncesto (LEB Ouro)
2016/17: Unión Financeira Oviedo (LEB Ouro)

Palmarés deportivo nacional

1999/00: Campión de España Junior co Real Madrid
2006/07: Campión da liga ACB co Real Madrid
2006/07: Campión da ULEB Cup co Real Madrid
2007/08: Campión da Copa do Rei co DKV Joventut
2007/08: Campión da ULEB Cup con DKV Joventut

Palmarés internacional

1999: 8º posto - Europeo Lasko (Eslovenia)
2000: A.S. Tournament Ou18 (Mannheim))
2000: 11º posto - Europeo Ou18 Zadar (Croacia)
2002: Medalla de Prata - A.S. Tournament Ou18 (Mannheim)
2002: Medalla de Prata - Europeo U20 -Europeo Kaunas (Lituania)
2002: Debut coa Selección Absoluta - Preeropeo (Arganda del Rey)






non á violencia de xénero
Xunta de Galicia


Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestodeporte galegoxunta de galiciaayuntamiento de a coruñamahougbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.obra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankaltiaagra das mil medasmacronabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pomboarkivoltaad grupo regueiraaurencentro negocios finisterreGrupo Alumandos deportemarineda city