Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
LEB ORO: Leyma Coruña - Palmer Alma Mediterránea Palma · 24/10/2021 20:00 Palacio de Deportes A Coruña || Senior Fem. 1ªDiv: BAXI Ferrol - Basquet Coruña Leyma S · 24/10/2021 19:00 Esteiro Mun || Senior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña S - Instituto de Rosalía · 24/10/2021 16:00 Riazor 2 || Senior Masc. 3ªDiv: CD Xerion - Idefic Imatia Básquet Coruña · 24/10/2021 19:00 Novo Mesoiro || Junior Masc. 1ªDiv: SD Tui - Básquet Coruña J · 23/10/2021 18:00 Tui || Junior Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma J - Arxil · 23/10/2021 16:00 Riazor 2 || Junior Masc. 2ªDiv: Maristas Coruña - Básquet Coruña U18 · 23/10/2021 10:00 Colegio Maristas || Cadete Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma C - Instituto Rosalía · 24/10/2021 12:00 Riazor 2 || Cadete Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña C - Instituto Rosalía · 23/10/2021 18:00 Riazor 2 || Cadete Masc. 2ªDiv: ACB Costa da Morte - Básquet Coruña U15 · 23/10/2021 16:00 Cee Mun || Cadete Masc. 2ªDiv: CB Arteixo Duacode - Básquet Coruña U16 · 23/10/2021 18:30 Pazo dos Deportes Arteixo || Infantil Masc. 1ªDiv: CB Costa Artabra - Básquet Coruña I · 24/10/2021 10:00 Javier Gomez Noya || Cadete Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña 07 - Obradoiro Masculino · 24/10/2021 12:00 Ventorrillo || Cadete Masc. 2ªDiv: Basquet Coruña 06-07 - Liceo La Paz · 23/10/2021 12:00 Ventorrillo || Cadete Fem. 2ªDiv: CD Calasanz - Basquet Coruña Leyma 06-07 · 23/10/2021 12:00 Colegio Calasanz

Equipos base | 11/08/2017 19:11

O día 14 comezan os primeiros adestramentos dos equipos máis madrugadores

El día 14 comienzan los primeros entrenamientos de los equipos más madrugadores

A semana do 14 de agosto dan inicio os adestramentos do equipo EBA, que conseguiu brillantemente o ascenso a tempada pasada, así como dos equipos de base que teñen que disputar as fases de clasificación para a 1ª división de ls ligas FGB. En primeiro termo os grupos serán amplos, e iranse reducindo ao longo da semana, co obxectivo de formar o antes posibles os primeiros equipos. Os segundos equipos iniciarán os adestramentos a semana do 21 de agosto. Os xogadores e xogadoras convocados recibirán un correo do club.

Estes adestramentos terán parte técnica en pista e parte de preparación física en sala, polo que estamos a falar de dúas horas e media aproximadamente. Algúns adestradores/as complementarán con adestramentos voluntarios que suporán dobrar sesión no día.

Sabemos que son unhas datas complicadas pero o formato de competición para as fases previas xa está fixado, e todas dan comezo o fin de semana do 10 de setembro, excepto a cadete masculina e feminina, que xa dá comezo o fin de semana do 3. É por iso que necesitamos aproveitar o tempo de adestramento para chegar a punto.

Ademais dos propios adestradores e preparadores físicos dos equipos, o persoal técnico do club, e a súa nova figura de dirección de canteira Sergio Cubeiro, asistirán aos adestramentos e poderán atender as vosas consultas se é necesario.

Os horarios son os seguintes (inclúe toda a dispoñibilidade de pista e sala de musculación). Os adestradores/as indicarán se se ocupa ao completo):

Júnior masculino (nacidos en 2000 e 2001):

Luns 14 de agosto. 17:30- 20:00 Palacio dos Deportes de Riazor

Martes 15 de agosto: 17:30- 20:00 Palacio dos Deportes de Riazor

Mércores 16 de agosto: 18:00-19:00 Palacio dos Deportes de Riazor; 19:45-21:00 Pol. Ventorrillo

Xoves 17 de agosto: 17:00-18:00 Palacio dos Deportes de Riazor (Sala de Musculación); 18:30-20:00 Polideportiva de Riazor 2

Venres 18 de agosto: 17:30- 20:00 Palacio dos Deportes de Riazor

Cadete feminino (nadas en 2002 e 2003):

Luns 14 de agosto. 10:00 a 13:00 Palacio dos Deportes de Riazor

Martes 15 de agosto. 10:00 a 13:00 Palacio dos Deportes de Riazor

Mércores 16 de agosto: 10:00 a 13:00 Polideportiva de Riazor Nº 2

Xoves 17 de agosto: 10:00 a 13:00 Polideportiva de Riazor Nº 2

Venres 18 de agosto: 10:00 a 13:00 Polideportiva de Riazor Nº 2

Cadete Masculino (nacidos en 2002 e 2003):

Luns 14 de agosto. 9:30 a 12:00 Palacio dos Deportes de Riazor

Martes 15 de agosto. 9:30 a 12:00 Palacio dos Deportes de Riazor

Mércores 16 de agosto: 9:30 a 12:00 Polideportiva de Riazor Nº 2

Xoves 17 de agosto: 9:30 a 12:00 Polideportiva de Riazor Nº 2

Venres 18 de agosto: 9:30 a 12:00 Polideportiva de Riazor Nº 2

Infantil Feminino (nacidos en 2004 e 2005):

Luns 14 de agosto. 16:00 a 18:30 Palacio dos Deportes de Riazor

Martes 15 de agosto. 16:00 a 18:30 Palacio dos Deportes de Riazor

Mércores 16 de agosto: 17:30-18:15 Palacio dos Deportes de Riazor; 18:30-19:45 Pol. Ventorrillo

Xoves 17 de agosto: 17:00 a 19:00 Polideportiva de Riazor Nº 2

Venres 18 de agosto: 16:00 a 18:30 Polideportiva de Riazor Nº 2

 






non á violencia de xénero
Xunta de Galicia


Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestoXacobeo 21·22xunta de galiciaayuntamiento de a coruñagbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.obra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankaltiaagra das mil medasmacronabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pomboarkivoltaad grupo regueiraaurencentro negocios finisterreGrupo Alumandos deportemarineda citysavills aguirre newmanprivate bank citiTradisco, Tratamientos de construcciónGrupo LiñagarEstrella GaliciaSeat Cupra Mo Marineda Motor