Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
LEB ORO: Leyma Coruña - TAU Castelló · 16/05/2021 12:30 PALACIO DE LOS DEPORTES DE RIAZOR || Senior Fem. 1ªDiv: Calasancias - Basquet Coruña Leyma S · 16/05/2021 19:00 Polideportivo Riazor 2 || Senior Masc. 2ªDiv: CB Laracha - Básquet Coruña S · 17/05/2021 19:00 IES Agra de Leboris || Senior Masc. 3ªDiv: Idefic Imatia Básquet Coruña - Esclavas · 16/05/2021 19:00 Polideportivo Riazor 1 || Junior Masc. 2ªDiv: Baloncesto Arteixo - Básquet Coruña J · 16/05/2021 17:00 Arteixo || Junior Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma J - CLB · 16/05/2021 16:00 Polideportivo Riazor 2 || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña 03/04 - Montrove · 16/05/2021 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Cadete Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma C - Maristas Coruña · 15/05/2021 18:30 Polideportivo Ventorrillo || Cadete Masc. 1ªDiv: Balidea Obradoiro - Básquet Coruña C · 16/05/2021 12:00 Lorenzo de la Torre || Cadete Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U15 - CB Arteixo · 16/05/2021 12:30 Polideportivo Ventorrillo || Cadete Masc. 2ªDiv: Esclavas - Básquet Coruña 06/05 · 15/05/2021 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U16 - Dominicos Cadete Masculino U15 · 17/05/2021 16:00 Polideportivo Riazor 2 || Infantil Masc. 1ªDiv: Montrove - Básquet Coruña I · 15/05/2021 10:00 Canide- Mera || Pre-Inf Masc. 1ºDiv: Básquet Coruña U13 - Autos Gonzalez Seis do Nadal · 15/05/2021 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Fem. 1ªDiv: Salesianos Vigo - Básquet Coruña Leyma I · 17/05/2021 16:00 Apóstol Santiago || Infantil Fem. 2ªDiv: Esclavas - Básquet Coruña Leyma U14 · 15/05/2021 12:30 Polideportivo Riazor 2 || Infantil Masc. 2ªDiv: Esclavas - Básquet Coruña U14 · 16/05/2021 12:30 Polideportivo Riazor 2 || Minibasquet Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma U12 - Instituto Rosalía · 17/05/2021 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Minibasquet Masc. 1ªDiv: KFC Costa Artabra - Básquet Coruña U12 · 16/05/2021 17:00 Polideportivo Javier Gomez Noya || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña Mini U12 - Basket Xiria 2099 · 15/05/2021 11:15 Polideportivo Agra II P-1 || Infantil Masc. 2ªDiv: Montrove - Básquet Coruña 07 · 15/05/2021 12:00 Canide-Mera || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Artai A - Básquet Coruña U11 · 16/05/2021 17:45 Polideportivo Agra II P-1 || Premini Masc. 2ºDiv: Esclavas - Básquet Coruña U10 · 15/05/2021 13:00 Polideportivo Agra II P-3 || Premini Masc. 2ºDiv: Basquet Coruña U9 - Compañía de María Azul · 15/05/2021 09:30 Polideportivo Agra II P-3 || Minibasquet Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U11 - KFC Culleredo Amarillo · 16/05/2021 13:00 Polideportivo Agra II P-1 || Infantil Masc. 2ªDiv: Club Baloncesto Cambre - Básquet Coruña 08 · 15/05/2021 16:30 Polideportivo Sofia Toro || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Basquet Coruña Mini 09 - Compañía de María · 15/05/2021 13:00 Polideportivo Agra II P-1

Equipos base | 07/09/2018 15:52

O Club Básquet Coruña redobra a aposta polas categorías base

El club Básquet Coruña redobla la apuesta por las categorías base

Este ano o club Básquet Coruña reforza a súa aposta polas categorías base, onde conta con máis de 650 nenos e nenas, e foi o ano pasado o club galego con máis equipos federados. Incorporamos a figura de dirección de canteira na persoa de Javier Orosa, e unha vertebración da pirámide masculina e feminina encabezada por Roberto Rivera, como coordinador dos equipos masculinos, e Diego Fernández dos femininos. A terceira cara desa pirámide corresponde ás Escolas de Baloncesto en colexios, á que se suma esta tempada a Escola con AQA Complexos, e posiblemente algunha máis da que se informará nas próximas horas, e onde Carlos Penedo asumirá as funcións de coordinación.

O club segue dando pasos na profesionalización dos responsables de formar aos nenos e nenas da canteira laranxa e por iso presenta un cadro de persoal no que o 60 % dos adestradores, dos 28 equipos propios do club, teñen a titulación de adestrador superior en baloncesto, tendo o resto titulación específica en baloncesto ou estudos superiores de educación física. Estes son os nomes:

Equipos Femininos:

1ª Div Autonómica - Diego Fernández

Júnior - Adrián Seijas

Cadete 1ª División - Carlos Penedo

BC Leyma Ou16 - Adrián Seijas

Infantil - Germán Lozano

BC Leyma Ou13 - Román Gómez

BC Leyma Ou14/13 - Luís Sánchez

BC Leyma Ou12 - Diego Fernández

BC Leyma Ou12/11 - Javier Riestra

BC Leyma Ou10 - Roberto Fernández

Equipos masculinos:

Senior 3ª Div. - Roberto Rivera

Júnior 1ª Div. - Héctor Méndez

BC Ou17 - Germán Lozano

BC Ou18/17 - Javier Pombo

Cadete 1ª Div. - Adrián Álvarez

BC Ou15 - Carlos Penedo

BC Ou16 - Roberto Rivera

BC Ou16/15 - Francisco Javier Fernández

Infantil 1ª Div. - Roberto Rivera

BC Ou13 - David Varela

BC Ou14 - Tatiana Pardo

BC Ou12 - Jorge López

BC Ou11 - Iago Mariñas

BC Ou12/11 - Jorge Castiñeira

BC Ou10 - Iago Mariñas

BC Ou9 - Jorge Varela

Escolas propias do club:

Escola Mini/Premini - Luís Sánchez

Baby Basket - Olalla Luaces

Un compromiso cunha maior profesionalización da nosa canteira laranxa, para que esta conte desde mini ata senior cos mellores adestradores galegos, que lles axudarán no seu desenvolvemento deportivo e persoal.






non á violencia de xénero
Xunta de Galicia


Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestodeporte galegoxunta de galiciaayuntamiento de a coruñamahougbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.obra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankaltiaagra das mil medasmacronabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pomboarkivoltaad grupo regueiraaurencentro negocios finisterreGrupo Alumandos deportemarineda city