Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
LEB ORO: Oviedo 88-70 Leyma Coruña · 07/03/2020 00:00 Oviedo || Senior Masc. 3ªDiv: CB Arteixo Duacode 39-66 Básquet Coruña S · 07/03/2020 16:00 Pazo dos Deportes- Arteixo || Senior Masc. 3ªDiv: Idefic Imatia Básquet Coruña - BBCA Cabo Prioriño · 06/03/2020 21:30 La Normal || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña J - KFC Costa Artabra · 08/03/2020 17:00 Polideportivo Riazor 2 || Junior Fem. 1ªDiv: Estudiantes Lugo Leyma Natura 73-54 Básquet Coruña Leyma J · 07/03/2020 18:00 Pazo Anexo 2 || Junior Masc. 2ªDiv: Compañía de Maria 65-52 Básquet Coruña U17 · 08/03/2020 17:00 Pabellón Colegio Compañía de María || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U18 - Santa Maria del Mar Junior · 07/03/2020 20:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma C 86-23 Club Baloncesto Cambre · 07/03/2020 18:00 Polideportivo Ventorrillo || Cadete Masc. 1ªDiv: Club Ourense Baloncesto 73-77 Básquet Coruña C · 07/03/2020 16:00 Pazo Paco Paz || Cadete Fem. 2ªDiv: Santo Domingo Betanzos 77-42 Básquet Coruña Leyma U15 · 08/03/2020 19:00 Municipal de Betanzos || Cadete Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U16 65-48 Santo Domingo Betanzos · 07/03/2020 18:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Masc. 2ªDiv: Basquet Coruña U16/15 32-69 Maristas Coruña · 08/03/2020 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Pre-Inf Masc. 1ºDiv: Básquet Coruña U13 - Estudiantes de Lugo Leyma Natura · 07/03/2020 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma I 57-6 Santa Maria del Mar Infanitl · 08/03/2020 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U14 49-45 Maristas Champagnat · 07/03/2020 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Pre-Inf Fem. 1ªDiv: BAXI FERROL 44-48 Básquet Coruña Leyma U13 · 06/03/2020 19:00 Colegio Esteiro || Infantil Masc. 2ªDiv: C.D Calasanz 33-75 Básquet Coruña U14 · 08/03/2020 10:00 Colegio Calasanz || Minibasquet Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma U12 36-64 Jesuitinas · 08/03/2020 10:00 Polideportivo Riazor 1 || Minibasquet Masc. 1ªDiv: Servipack Montrove 74-48 Básquet Coruña U12 · 08/03/2020 10:00 Canide-Mera || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Compañía de Maria Blanco - Básquet Coruña U12/11 · 07/03/2020 11:00 Polideportivo Agra II P-1 || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U13/14 75-25 Compañía de María Azul · 07/03/2020 16:00 Polideportivo Riazor 2 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U11 - CB Artai A · 07/03/2020 11:00 Pazo dos Deportes de Arteixo P-3 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Golfiños Sada - BC Cristo Rey Alevín · 08/03/2020 17:30 Polideportivo Sagrada Familia P-1 || Minibasquet Mixto 2ºDiv: Franciscanos Coruña MAsc - BC Eusebio da Guarda Alevín · 08/03/2020 17:30 Polideportivo Sagrada Familia P-2 || Premini Fem. 2ºDiv: Básquet Coruña Leyma U10 32-76 BC Leyma U10/9 · 08/03/2020 16:00 Polideportivo Sagrada Familia P-3 || Premini Masc. 2ºDiv: Básquet Coruña U10 66-73 KFC Culleredo Azul · 08/03/2020 09:30 Polideportivo Agra II P-2 || Premini Masc. 2ºDiv: CB Artai A - Basquet Coruña U9 · 07/03/2020 09:30 Pazo dos Deportes Arteixo P-2 || Minibasquet Fem. 2ªDiv: KFC Culleredo Amarillo 36-74 Básquet Coruña Leyma U11 · 07/03/2020 16:00 Polideportivo Agra II P-3 || Infantil Masc. 2ªDiv: BC Cristo Rey Infantil - Liceo La Paz · 07/03/2020 16:00 Polideportivo de Ventorrillo || Infantil Masc. 2ªDiv: Maristas Champagnat - Básquet Coruña Inf U14/13 · 07/03/2020 16:00 Colegio Maristas || Premini Fem. 2ºDiv: BC Leyma U10 - Basquet Coruña Leyma U10/9 · 08/03/2020 16:00 Polideportivo Sagrada Familia P-3

Equipos base | 23/04/2018 16:48

Crónica BC Ou14 ? Montrove: Final liga 3ª Infantil Masculina

Crónica BC U14 – Montrove: Final liga 3ª Infantil Masculina

Fin de semana apaixonante na categoría infantil masculina de 3º división, despois de meses de competición na liga, este fin de semana xogouse as semifinais (sábado 21) e a final o día seguinte (domingo 22).

O sábado 21 de abril, xogaban as semifinais BC Ou14 contra Escravas e a continuación Montrove contra Peñarredonda, a primeira semifinal foi para BC Ou14 ante Escravas, a segunda gañou Montrove nun partido bastante igualado ata o último cuarto.
O domingo 22 de abril, a gran final, BC Ou14 contra Montrove. Ambos os equipos enfrontáronse  en liga dúas veces con derrota do BC Ou14 en ambos os partidos, cun gran xogo por parte dos dous equipos, pero isto era a final, aquí xogábanse o campionato de liga.

Domingo 22 de abril 12:00, comeza o partido, BC Ou14 sae moi concentrado no xogo, gañando o salto desde o primeiro segundo ante xogadores máis altos, pero era a final e as dúbidas doutros partidos estaban aí, (11-06) primeiro cuarto para os do BC Ou14.
Segundo cuarto, seguen concentrados no xogo e moi intensos en defensa, roubando balóns e pechando os rebotes defensivos, parecía que o traballo dos rebotes nos adestramentos estaba a dar os seus froitos e así era, (20-08) e a cargar forzas para a segunda parte.
Despois de coller aire e comentar algúns aspectos do xogo, comezamos o terceiro cuarto con contraataques de ida e volta e un xogo máis rápido, BC Ou14 seguía coa intensidade de o primeiro cuarto, atacando cada balón coma se fose o último, loitando cada rebote con garra e premiando o esforzo realizado polos mozos, (38-24) terminaba o terceiro cuarto.
Último cuarto do partido e da final, os mozos sabíano, víanse máis preto de conseguir a liga, pero isto é baloncesto e todo pode cambiar en minutos ou mesmo segundos. Notábase o cansazo do tres cuartos e o saber que cada minuto estaban máis preto de logralo, baixaron o ritmo e cometéronse algúns erros que fixo espertar ao equipo rival achegándose no resultado, finalmente os mozos souberon manter o xogo inicial, pelexando cada balón e correndo en cada ataque (49-39), merecida vitoria do BC Ou14 que se proclama campión de liga 3º división 2017/2018 ante un grandísimo rival como é Montrove.

Parabén ao equipo pola súa gran tempada na liga. Despois desta celebración, toca seguir cos adestramentos para cópaa primavera e redondear aínda máis a tempada.
Agradecer aos árbitros, adestradores, árbitros de mesa e pais polo bo desenvolvemento de este fin de semana.

BASQUET CORUÑA Ou14/13: Víctor Pedreira, Jorge Núñez, Mateo Naveira, Nicolás, Perramon, Jacobo García, Álvaro Muñoz, Álex Ortega, Emmanuel Pérez, Daniel, Pérez, Alberto Vázquez, Tomás Díaz.
Adestradores: Roberto Fernández, Tatiana Pardo.


MONTROVE: A. López, E. Saavedra, R. Balseiro, B. Lago, P.Bouza, H. F Cardesin, D. Tajes, A. Naveira, J. S Barros.
Adestradores: Hugo Fernández, J. Canaves.








Xunta de Galicia

Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestodeporte galegoxunta de galiciaayuntamiento de a coruñadeputación da coruñamahougbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.fundación emalcsadeporte solidarionon á violencia de xéneroobra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankiberostaraltiaagra das mil medaswibohorno sanbrandanabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pomboarkivoltatermariaad grupo regueiraaurencentro negocios finisterred calvodos deportegalimascota tanatoriosmarineda citymarineda city