Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
LEB ORO: TAU Castellón - Leyma Coruña · 09/05/2021 12:00 Castellón || Senior Fem. 1ªDiv: BAXI FERROL - Basquet Coruña Leyma S · 09/05/2021 19:00 Polideportivo Esteiro || Senior Masc. 2ªDiv: Calvo Artai - Básquet Coruña S · 09/05/2021 12:30 Pavillón Vila de Noia - Zona Escolar || Senior Masc. 3ªDiv: Idefic Imatia Básquet Coruña - Club Baloncesto Cambre · 09/05/2021 19:30 Polideportivo Riazor 1 || Junior Masc. 2ªDiv: Club Baloncesto Cambre - Básquet Coruña J · 09/05/2021 16:30 Polideportivo Municipal Sofía Toro || Junior Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma J - Colexio Mariano · 08/05/2021 16:00 Polideportivo Riazor 2 || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña 03/04 - Compañía de María · 09/05/2021 16:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Fem. 1ªDiv: Maristas Coruña - Básquet Coruña Leyma C · 09/05/2021 17:00 Colegio Maristas || Cadete Fem. 2ªDiv: CB Arteixo - Básquet Coruña Leyma U15 · 09/05/2021 19:30 Pazo dos Deportes de Arteixo || Cadete Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña 06/05 - Esclavas · 09/05/2021 12:30 Polideportivo Ventorrillo || Cadete Masc. 2ªDiv: Dominicos - Básquet Coruña U16 · 09/05/2021 19:00 Colegio Salesianos || Infantil Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña I - Montrove · 08/05/2021 18:30 Polideportivo Riazor 2 || Pre-Inf Masc. 1ºDiv: Autos Gonzalez Seis do Nadal - Básquet Coruña U13 · 08/05/2021 12:15 Navia || Infantil Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma I - Salesianos Vigo A · 08/05/2021 12:30 Polideportivo Riazor 2 || Infantil Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U14 - Esclavas · 09/05/2021 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U14 - Esclavas · 08/05/2021 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Minibasquet Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma U12 - Carmelitas Caldaria ALV Femn · 08/05/2021 12:30 Polideportivo Ventorrillo || Minibasquet Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña U12 - KFC COsta Artabra · 08/05/2021 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña Mini U12 - Santo Domingo Betanzos · 08/05/2021 16:30 Polideportivo Agra II P-1 || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña 07 - Montrove · 09/05/2021 19:00 Polideportivo Riazor 2 || Premini Fem. 2ºDiv: Básquet Coruña Leyma U10 - Montrove · 09/05/2021 09:30 Polideportivo Agra II P-1 || Premini Masc. 2ºDiv: Básquet Coruña U10 - Golfiños Sada · 09/05/2021 11:15 Polideportivo Agra II P-1 || Premini Masc. 2ºDiv: Compañía de María Blanco - Basquet Coruña U9 · 08/05/2021 09:30 Polideportivo Agra II P-3 || Minibasquet Fem. 2ªDiv: Esclavas - Básquet Coruña Leyma U11 · 08/05/2021 13:00 Polideportivo Agra II P-1 || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña 08 - Cambre · 09/05/2021 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Premini Fem. 2ºDiv: Basquet Coruña Leyma U9 - KFC Culleredo · 09/05/2021 13:00 Polideportivo Agra II P-3 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Basket Xiria 2009 - Basquet Coruña Mini 09 · 09/05/2021 11:15 Polideportivo Agra II P-3

Equipos base | 24/11/2016 13:03

Crónica 1ª División Minibasket Masculino: Visita á difícil cancha de Peleteiro

Crónica 1ª División Minibasket Masculino: Visita a la difícil cancha de Peleteiro

Tocáballe madrugar aos laranxas para enfrontarse ao Peleteiro o domingo ás 10:00 da mañá, no que era o encontro de volta da primeira fase. Na ida, coa estrea ligueira, os coruñeses encaixaran na pista do Agra, a maior diferenza negativa da tempada nun partido que se saldo con 33 puntos de vantaxe para os visitantes.

Peleteiro saíu a por o partido desde o minuto uno, e coa intensidade defensiva que lles caracteriza, castigaron o uso do bote de balón por parte dos coruñeses durante todo o encontro. Aguantaron ao comezo os herculinos póndose 4-6 a favor dos do Leyma con 4 minutos de xogo disputados, pero a partir de aí comezouse a impor con claridade a intensidade defensiva dos locais, defendendo ben o 1x1 e con constantes situacións de 2x1 e mesmo 3x1 que os coruñeses non foron capaces de interpretar correctamente en ningún momento, abusando do uso do dribling para tentar sortear rivais sen éxito e con continuas perdidas de balón que se convertían en situacións claras de canastras para os locais. Co paso dos minutos a diferenza en favor do Peleteiro ía aumentado para chegar ao resultado final de 80 - 39.

Peleteiro - Básquet Coruña: 80 - 39 (10-8, 16-4, 12-7, 15-3, 17-5, 10-12)

Peleteiro: B. Montero, R. Vagoño, J.J. Oreiro, I. Zas, M.J. Espiña, I. Ferreiro, R.J. Espiña, J.M. Ferreiro, E. Moran, P. Rigueiro, G. Fernandez.

Ent.: A. Pérez, P. Gonzalez.

Básquet Coruña: Miguel Valín, Anxo Casais, Rubén Catoira, Nicolás López, Roi Comesaña, Aaron Souto, Mauro Gonta, Pablo Pérez, Jorge Cortés, Román Pérez, Jorge Sans.

Ent.: Jorge López

Esta semana o Básquet Coruña recibirá ao Estudantes de Lugo que leva un refacho de 3 vitorias consecutivas e ocupa a segunda praza da clasificación con 4 vitorias e 2 derrotas no seu haber.






non á violencia de xénero
Xunta de Galicia


Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestodeporte galegoxunta de galiciaayuntamiento de a coruñamahougbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.obra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankaltiaagra das mil medasmacronabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pomboarkivoltaad grupo regueiraaurencentro negocios finisterreGrupo Alumandos deportemarineda city