Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
LEB ORO: Oviedo 88-70 Leyma Coruña · 07/03/2020 00:00 Oviedo || Senior Masc. 3ªDiv: CB Arteixo Duacode 39-66 Básquet Coruña S · 07/03/2020 16:00 Pazo dos Deportes- Arteixo || Senior Masc. 3ªDiv: Idefic Imatia Básquet Coruña - BBCA Cabo Prioriño · 06/03/2020 21:30 La Normal || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña J - KFC Costa Artabra · 08/03/2020 17:00 Polideportivo Riazor 2 || Junior Fem. 1ªDiv: Estudiantes Lugo Leyma Natura 73-54 Básquet Coruña Leyma J · 07/03/2020 18:00 Pazo Anexo 2 || Junior Masc. 2ªDiv: Compañía de Maria 65-52 Básquet Coruña U17 · 08/03/2020 17:00 Pabellón Colegio Compañía de María || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U18 - Santa Maria del Mar Junior · 07/03/2020 20:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma C 86-23 Club Baloncesto Cambre · 07/03/2020 18:00 Polideportivo Ventorrillo || Cadete Masc. 1ªDiv: Club Ourense Baloncesto 73-77 Básquet Coruña C · 07/03/2020 16:00 Pazo Paco Paz || Cadete Fem. 2ªDiv: Santo Domingo Betanzos 77-42 Básquet Coruña Leyma U15 · 08/03/2020 19:00 Municipal de Betanzos || Cadete Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U16 65-48 Santo Domingo Betanzos · 07/03/2020 18:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Masc. 2ªDiv: Basquet Coruña U16/15 32-69 Maristas Coruña · 08/03/2020 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Pre-Inf Masc. 1ºDiv: Básquet Coruña U13 - Estudiantes de Lugo Leyma Natura · 07/03/2020 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma I 57-6 Santa Maria del Mar Infanitl · 08/03/2020 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U14 49-45 Maristas Champagnat · 07/03/2020 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Pre-Inf Fem. 1ªDiv: BAXI FERROL 44-48 Básquet Coruña Leyma U13 · 06/03/2020 19:00 Colegio Esteiro || Infantil Masc. 2ªDiv: C.D Calasanz 33-75 Básquet Coruña U14 · 08/03/2020 10:00 Colegio Calasanz || Minibasquet Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma U12 36-64 Jesuitinas · 08/03/2020 10:00 Polideportivo Riazor 1 || Minibasquet Masc. 1ªDiv: Servipack Montrove 74-48 Básquet Coruña U12 · 08/03/2020 10:00 Canide-Mera || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Compañía de Maria Blanco - Básquet Coruña U12/11 · 07/03/2020 11:00 Polideportivo Agra II P-1 || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U13/14 75-25 Compañía de María Azul · 07/03/2020 16:00 Polideportivo Riazor 2 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U11 - CB Artai A · 07/03/2020 11:00 Pazo dos Deportes de Arteixo P-3 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Golfiños Sada - BC Cristo Rey Alevín · 08/03/2020 17:30 Polideportivo Sagrada Familia P-1 || Minibasquet Mixto 2ºDiv: Franciscanos Coruña MAsc - BC Eusebio da Guarda Alevín · 08/03/2020 17:30 Polideportivo Sagrada Familia P-2 || Premini Fem. 2ºDiv: Básquet Coruña Leyma U10 32-76 BC Leyma U10/9 · 08/03/2020 16:00 Polideportivo Sagrada Familia P-3 || Premini Masc. 2ºDiv: Básquet Coruña U10 66-73 KFC Culleredo Azul · 08/03/2020 09:30 Polideportivo Agra II P-2 || Premini Masc. 2ºDiv: CB Artai A - Basquet Coruña U9 · 07/03/2020 09:30 Pazo dos Deportes Arteixo P-2 || Minibasquet Fem. 2ªDiv: KFC Culleredo Amarillo 36-74 Básquet Coruña Leyma U11 · 07/03/2020 16:00 Polideportivo Agra II P-3 || Infantil Masc. 2ªDiv: BC Cristo Rey Infantil - Liceo La Paz · 07/03/2020 16:00 Polideportivo de Ventorrillo || Infantil Masc. 2ªDiv: Maristas Champagnat - Básquet Coruña Inf U14/13 · 07/03/2020 16:00 Colegio Maristas || Premini Fem. 2ºDiv: BC Leyma U10 - Basquet Coruña Leyma U10/9 · 08/03/2020 16:00 Polideportivo Sagrada Familia P-3

Equipos base | 29/08/2014 20:15

As categorías de base ponse en marcha

Las categorías de base se ponen en marcha

O luns día 1 de setembro empezaremos de maneira masiva os adestramentos dos equipos de categorías basee do club.

Na folla de inscrición que se entregou a final da tempada pasada ao voso hij@ indicábase unha orientación do equipo onde estaría nesta tempada, que será polo menos, no equipo que empezo a adestrar. Para os que non a teñades, o equipo inicial será a referencia: ano de nacemento.

Os horarios son provisionais, á espera de que desde as institucións confírmennos as instalacións e podamos dispor de todas as instalacións para a tempada 14/15. Tratamos de pór os horarios e días para que sufran os menores cambios posibles no momento que teñamos a confirmación oficial, por iso pedímosvos que esperedes uns días ata que teñamos os horarios definitivos.

Para as NOVAS INCORPORACIÓNS: rogámosvos que vaiades á convocatoria que se indica con referencia o ano de nacemento do xogador/a. 

HORARIOS PROVISIONAIS:

Junior LG: (Fernando)   Luns Riazor 2 (20-21.30), Martes Riazor 2 (19,30-21), Miercoles  Riazor 2, Venres Riazor 2 (18-19,30)

Junior masc Rendemento: (Hector Piñeiro) Luns Centro Social Sacra Familia (20,30-22), Martes N. Mesoiro (21-22,30), Xoves N.Mesoiro (19-21), Venres Ventorrillo (21-23)

Junior masc Formación: (Luís Villada) Martes Maxisterio (20-21,30), Xoves Maxisterio (20-21,30), Venres IES Sardiñeira (21,30-23)

Junior feminino (1997-1998): (Iria Uxía) Luns IES Sardiñeira (21-22,30), Mércores IES Sardiñeira (21-22,30), Venres IES Sardiñeira (17-18,30)

Cadete masc LG: (Jorge López) Martes Ventorrillo (21-23), Miercoles Ventorrillo (20,30-22), Xoves Riazor 2 (19,30-21), Venres Ventorrillo (19-21)

Cadete masc Formación  1999: (David Varela) Luns Agra 2 (19,30-21), Martes Agra 2 (20-22) Xoves IES Sardiñeira(21-22,30)

Cadete masc Formación  2000: (Marcos Rodil)  Martes IES Sardiñeira (19,30-21), Mércores Agra 2 (18-20), Xoves Agra 2 (19,30-21)

Cadete feminino (1999-2000): (Carlos Vila) luns IES Sardiñeira (19,30-21), Mércores IES Sardiñeira (19,30-21), Venres IES Sardiñeira (20-21,30)

Infantil LG: (Héctor Méndez) Luns Ventorrillo (19-20), Martes Ventorrillo (19-21), Mércores Ventorrillo (19-20,30), Venres Agra 2 (19,30-21)

Infantil masc Formación  2001: (Martin Puñal)  Luns Agra 2 (18-19,30), Mércores IES Sardiñeira (18-19,30), Xoves IES Sardiñeira (19,30-21)

Infantil masc Formación  2002: (Javi Pombo) Martes Agra 2 (17-18,30), Xoves Agra 2 (18-19,30), Venres Agra 2 (18-19,30)

Infantil feminino (2001-2002): (Héctor Piñeiro) luns IES Sardiñeira (18-19,30), Martes IES Sardiñeira (18-19,30), xoves IES Sardiñeira (18,30-20)

Alevín masc 2003: (Enma) Luns Maxisterio 1 (18-20), Mércores Maxisterio 1 (18-20) Venres Maxisterio 1 (19-20)

Alevín masc 2004: (Jorge Varela) Luns Maxisterio 2 (18-20), Mércores  Maxisterio 2 (18-20), venres  Maxisterio 1 (18-19)

Alevín feminino (2003-2004): (Tati Casal) Luns Maxisterio 3 (18-20), Mércores  Maxisterio 3 (18-20), venres  Maxisterio 3 (18-19)

Benjamín masc 2005: (Juanma) Martes  Maxisterio 3 (18-20), xoves Maxisterio 2 (18-20), Venres Maxisterio 2 (18-19)

Benjamín masc 2006: (Olalla) Martes Maxisterio 1 (19-20), Xoves Maxisterio (19-20) Venres Maxisterio 3 (18-19)

Benjamín feminino (2005-2006-2007): (Andrea) Martes Maxisterio 2 (18-20), Xoves Maxisterio 3 (18-20), venres Maxisterio 3 (19-20)

ESCOLA BABY (2007-2008-2009-2010): (Olalla) Martes Maxisterio 1 (18-19), Xoves Maxisterio 1 (18-19)

Sería ideal estar 10 min antes do inicio do adestramento con 2 camisetas: clara e escura + botella e auga.

É posible que estes días non esteades en Coruña, polo que debedes avisarnos vía email do voso interese de participar, indicándonos cando se incorporará aos adestramentos.Agradecemos fagan chegar esta información a todas aquelas persoas interesadas.

Moitas grazas








Xunta de Galicia

Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestodeporte galegoxunta de galiciaayuntamiento de a coruñadeputación da coruñamahougbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.fundación emalcsadeporte solidarionon á violencia de xéneroobra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankiberostaraltiaagra das mil medaswibohorno sanbrandanabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pomboarkivoltatermariaad grupo regueiraaurencentro negocios finisterred calvodos deportegalimascota tanatoriosmarineda citymarineda city