Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
LEB ORO: TAU CASTELLÓ 83-68 Leyma Coruña · 14/02/2020 20:45 Pabellón Municiapl Ciutat Castello || Senior Fem. 2ªDiv: Basquet Coruña Leyma S 77-67 C.B Laracha Novafacila · 16/02/2020 17:00 Polideportivo Riazor 2 || Senior Masc. 3ªDiv: Oleiros 56-79 Básquet Coruña S · 15/02/2020 19:00 Canide - Mera || Senior Masc. 3ªDiv: Idefic Imatia Básquet Coruña 58-72 KFC Culleredo · 14/02/2020 21:30 Polideportivo La Normal || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña J 99-26 Santa Maria del Mar Junio · 16/02/2020 12:00 Polideportivo Riazor 2 || Junior Fem. 1ªDiv: Durán Maquinaria Ensino 97-48 Básquet Coruña Leyma J · 15/02/2020 20:00 Pazo Anexo 1 || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U17 58-72 CB Arteixo Duacode · 15/02/2020 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Junior Masc. 2ªDiv: Costa Ártabra - Básquet Coruña U18 · Aprazado || Cadete Fem. 2ªDiv: Compañía de María 16-94 Básquet Coruña Leyma C · 16/02/2020 12:00 Colegio Compañía de María || Cadete Masc. 1ªDiv: Distribuciones Carreiras San Ciprian 50-64 Básquet Coruña C · 15/02/2020 20:00 Polideportivo Municipal da Veiga || Cadete Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U15 33-68 Maristas Champagnat · 16/02/2020 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Masc. 2ªDiv: Esclavas 37-80 Básquet Coruña U15 · 15/02/2020 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U16 90-45 Compañía de María · 16/02/2020 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Cadete Masc. 2ªDiv: Culleredo 78-40 Basquet Coruña U16/15 · 16/02/2020 17:00 Pabellón O Burgo || Infantil Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña I 59-50 Maristas Lugo Infantil · 15/02/2020 12:00 Polideportivo Riazor 2 || Pre-Inf Masc. 1ºDiv: Básquet Coruña U13 65-48 KFC Culelredo · 15/02/2020 18:00 Polideportivo Riazor 2 || Infantil Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma I 66-34 KFC Culleredo · 15/02/2020 16:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U14 43-41 Esclavas · 16/02/2020 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Pre-Inf Fem. 1ªDiv: KFC Costa Ártabra 39-48 Básquet Coruña Leyma U13 · 15/02/2020 16:00 Polideportivo Gómez Noya || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U14 63-22 Compañía de María Blanco · 15/02/2020 20:00 Polideportivo Riazor 2 || Minibasquet Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma U12 26-75 Montrove · 16/02/2020 10:00 Polideportivo Riazor 1 || Minibasquet Masc. 1ªDiv: Ría de Ribadeo 88-83 Básquet Coruña U12 · 16/02/2020 10:00 Pabellón Grande Ribadeo || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U12/11 49-87 Xiria Duacode 08 · 16/02/2020 11:00 Polideportivo Agra II P-1 || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U13/14 29-69 Montrove · 15/02/2020 16:00 Polideportivo Riazor 2 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U11 73-44 Compañía de María Azul · 16/02/2020 18:00 Colegio Compañía de María || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Santo Domingo Betanzos Sada 73-33 BC Cristo Rey Alevín · 15/02/2020 09:30 Polideportivo Agra II P-1 || Minibasquet Fem. 2ªDiv: Compañía de María Blanco 74-31 BC Montespiño Alevín · 15/02/2020 09:30 Pazo dos Deportes de Arteixo P-3 || Infantil Fem. 2ªDiv: BC Montespiño Infantil 8-58 Dominicos U12 · 16/02/2020 17:00 Polideportivo Riazor 1 || Premini Fem. 2ºDiv: Compañía de María 33-42 Básquet Coruña Leyma U10 · 15/02/2020 09:30 Polideportivo Agra II P-3 || Premini Masc. 2ºDiv: Básquet Coruña U10 79-28 Xiria Duacode 10 · 15/02/2020 12:30 Pazo dos Deportes de Arteixo P-2 || Premini Masc. 2ºDiv: Basquet Coruña U9 49-55 Dominicos U9 · 15/02/2020 11:00 Polideportivo Agra II P-3 || Minibasquet Fem. 2ªDiv: Esclavas 24-75 Básquet Coruña Leyma U11 · 16/02/2020 12:30 Polideportivo Agra II P-1 || Infantil Masc. 2ªDiv: BC Cristo Rey Infantil 34-41 BV Asesores Los Rosales · 15/02/2020 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña Inf U14/13 - Compañía de María · Aprazado || Premini Fem. 2ºDiv: Jesuitinas A 31-77 Basquet Coruña Leyma U10/9 · 16/02/2020 19:00 Polideportivo Sagrada Familia P-2

Primer equipo | 26/09/2019 19:45

Presentación de Mike DiNunno, Jeff Xavier e Anthony Green

Presentación de Mike Di Nunno, Jeff Xavier y Anthony Green

A Coruña, 26 de setembro de 2019.- Esta tarde tivo lugar na Bocatería Friends, local Mahou, a presentación de Mike Dei Nunno e Anthony Green, recentemente incorporados ao club, xunto coa de Jeff Xavier, que repite no club e estrea capitanía.

O acto volveu contar co adestrador Sergio García, como mestre de cerimonias, dando así, unha visión máis específica do perfil baloncestístico de cada xogador.

Por parte de Jeff, o xogador asegurou que está recuperado da súa recente lesión e ?preparado para xogar o domingo'. Ademais, 'sinto moito máis preparado que o ano pasado?, pois chegou ao equipo a metade de tempada. 'Estou moi contento por estar aquí. Temos un adestrador que coñece esta liga e espero que sexa un gran ano para nós'. En canto ao seu recente nomeamento como capitán, Jeff asegura que 'quero este rol este ano. Gañei esta liga tres veces seguidas e se o que fai falta para volver facelo'.

Anthony Green, vivindo a súa primeira experiencia europea, indica que o seu adestrador lle falou desta liga como unha moi competitiva; por iso, cando se lle presentou esta oportunidade, non dubidou en rexeitala. 'Díxome que goce a experiencia e que aprenda o máximo posible'.
Así mesmo, sente moi a gusto cos seus compañeiros de equipo e ben atendido polo corpo técnico. Promete 'dar o máximo de si mesmo defensivamente e aproveitar as súas capacidades físicas na pintura'.

Por último, a novo base que chega desde Islandia, Mike DiNunno. Aínda así, algún ex compañeiro deulle referencias de Sergio e de Jeff, polo que puido facerse unha idea do que se ía a atopar ao chegar. sente 'moi feliz por representar a este club, que lle seguía a pista desde hai tempo'. 'Sinto cómodo onde estou e preparado para empezar a tempada ante os nosos afeccionados'.

Para finalizar, ao ser preguntado sobre que espera do partido do domingo, a base italo-americano teno claro: 'gañar'.








non á violencia de xénero

Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestodeporte galegoxunta de galiciaayuntamiento de a coruñadeputación da coruñamahougbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.fundación emalcsadeporte solidarionon á violencia de xéneroobra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankiberostaraltiaagra das mil medaswibohorno sanbrandanabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pomboarkivoltatermariaad grupo regueiraaurencentro negocios finisterred calvodos deportegalimascota tanatoriosmarineda citymarineda city