Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
|| Senior Fem. 1ªDiv: Basquet Coruña Leyma S - CB Dorna · 18/05/2019 18:00 Riazor 2 || Junior Masc. 2ªDiv: Carballo a un paso Artai - Básquet Coruña U17 · 18/05/2019 18:00 Vila de Noia, Carballo || Senior Masc. 3ªDiv: Lignia Irmandiños 72-45 Básquet Coruña U22 · 19/05/2019 19:00 Esteiro, Ferrol || Cadete Fem. 2ªDiv: Montrove 56-81 Básquet Coruña Leyma U16 · 18/05/2019 10:00 Canide, Mera || Cadete Masc. 2ªDiv: Sum. San Ciprian Burela 47-34 Básquet Coruña U15 · 18/05/2019 12:00 Pol. Mun.San Cirprian Burela || Cadete Masc. 2ªDiv: Restaurante Casa Sabin Costa da Morte 55-73 Basquet Coruña U16/15 · 19/05/2019 12:00 Cee mun. || Infantil Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña I 91-49 Sigaltec · 18/05/2019 12:00 Ventorrillo || Pre-Inf Masc. 1ºDiv: C.B. Redondela 73-77 Básquet Coruña U13 · 18/05/2019 17:00 A Marisma Redondela || Pre-Inf Fem. 1ªDiv: C.B. Arxil C - Básquet Coruña Leyma U13 · 19/05/2019 17:00 Universitario Pontevedra || Minibasquet Fem. 1ªDiv: Cluny 007 - Básquet Coruña Leyma U12 · 19/05/2019 12:00 Colegio Cluny Santiago || Minibasquet Masc. 1ªDiv: Aringal Ingenieros Basket Ferrol 72-47 Básquet Coruña U12 · 19/05/2019 17:00 Santa Marina, Ferrol || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Franciscanos Coruña - Básquet Coruña U12/11 · 19/05/2019 16:15 Sagrada Familia P2 || Minibasquet Mixto 2ºDiv: Santa Maria del Mar Blanco - Básquet Coruña Cristo Rey Mini · 18/05/2019 11:00 Arteixo P3 || Minibasquet Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Montespiño B - C.B. Arteixo Duacode · 18/05/2019 12:30 Arteixo P1 || Premini Fem. 2ºDiv: KFC Culle - Básquet Coruña Leyma U10 · 18/05/2019 10:00 Culleredo || Premini Masc. 2ºDiv: C.B. Laracha - Básquet Coruña U10 · 18/05/2019 12:30 Restollal 1 || Premini Masc. 2ºDiv: Montrove - Basquet Coruña U9 · 18/05/2019 11:00 Arteixo P1 || Minibasquet Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U11 - Sta Maria del Mar azul · 18/05/2019 19:15 Agra II P1

Actividades | 08/06/2016 21:13

Moncho López, nas xornadas de formación a adestradores que organiza o Club Básquet Coruña

Moncho López, en las jornadas de formación a entrenadores que organiza el Club Básquet Coruña

O técnico galego Moncho López, ex seleccionador nacional e actual adestrador do Porto -recentemente proclamado campión da liga portuguesa-, participará o vindeiro luns 13 de xuño na última sesión das xornadas de formación para preparadores organizadas polo Club Básquet Coruña baixo o título "E ti como adestras?".

Moncho López compartirá cos asistentes o coñecemento adquirido na súa longa traxectoria como adestrador, que desde 2009 desenvolve no club portugués FC Porto, e tras lograr que o seu equipo leve esta tempada o título ligueiro ante o Benfica, que nas últimas edicións da competición acumulara catro títulos consecutivos.

Será o relator convidado da adestradora María José Cousillas, quen dirixirá a sesión, inicialmente prevista para mañá xoves día 9, e que abordará o tema do "Adestramento do tiro nas diferentes idades de formación".

O encontro do luns será o colofón destas xornadas gratuítas abertas a todos os adestradores/as da cidade e área metropolitana, que comezaron o pasado mes de febreiro co aval da Federación Galega de Baloncesto e da man de adestradores de sólido prestixio.

Do mesmo xeito que en ocasións anteriores, quen atendan esta charla recibirán da FGB o recoñecemento de tres horas complementarias de formación, de face a obter a titulación de adestrador. O lugar e hora de celebración será a Polideportiva de Riazor 2, ás 21:00 horas.

Os interesados en asistir aínda poden inscribirse a través das canles habituais do Club Básquet Coruña: o correo club@basquetcoruna.es e o teléfono 981 264 022.







non á violencia de xénero
Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestodeporte galegoxunta de galiciaayuntamiento de a coruñadeputación da coruñamahougbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.fundación emalcsadeporte solidarionon á violencia de xéneroobra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankiberostarcoca colaaltiabanco sabadellwibohorno sanbrandanabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pombojamoneria sieiro