Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
LEB ORO: Leyma Coruña - Carrambimbre Valladolid · 15/12/2019 18:00 Palacio de los Deportes de Riazor || Senior Fem. 2ªDiv: Trebóns Basket Club - Basquet Coruña Leyma S · 14/12/2019 19:00 Valle Inclán || Senior Masc. 3ªDiv: Básquet Coruña S - CB Arteixo Duacode · 14/12/2019 18:00 Polideportivo Riazor 2 || Senior Masc. 3ªDiv: Idefic Imatia Básquet Coruña - BBCA Cabo Prioriño · 13/12/2019 21:30 Polideportivo La Normal || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña J - Basquet Coruña U18 · 13/12/2019 21:00 Palacio de los Deportes de Riazor || Junior Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma J - CLB · 14/12/2019 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U17 - Compañía de Maria · 15/12/2019 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Junior Masc. 2ªDiv: Basquet Coruña J - Básquet Coruña U18 · 13/12/2019 21:00 Palacio de los Deportes de Riazor || Cadete Fem. 2ªDiv: Club Baloncesto Cambre - Básquet Coruña Leyma C · 14/12/2019 20:00 Cambre - Sofia Toro || Cadete Masc. 1ªDiv: Estudiantes de Lugo Leyma Natura - Básquet Coruña C · 14/12/2019 16:00 Pazo Anexo 1 || Cadete Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U15 - Santo Domingo Betanzos · 14/12/2019 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Cadete Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U15 - Dominicos Cadete Masculino · 14/12/2019 16:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Masc. 2ªDiv: KFC Culleredo - Básquet Coruña U16 · 14/12/2019 10:00 Pabellón O Burgo || Infantil Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña I - Baloncesto Narón · 14/12/2019 12:00 Polideportivo Riazor 2 || Pre-Inf Masc. 1ºDiv: Estudiantes Lugo Leyma Natura - Básquet Coruña U13 · 15/12/2019 10:00 Pazo Anexo 1 || Infantil Fem. 2ªDiv: Santa Maria del Mar Infantil Femenino - Básquet Coruña Leyma I · 14/12/2019 12:00 Colegio Santa Mª del Mar || Infantil Fem. 2ªDiv: Maristas Champagnat - Básquet Coruña Leyma U14 · 14/12/2019 10:00 Colegio Maristas || Pre-Inf Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma U13 - BAXI FERROL · 15/12/2019 12:00 Polideportivo Riazor 2 || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U14 - C.D Calasanz · 15/12/2019 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Minibasquet Fem. 1ªDiv: PIO XII ROSALIA - Básquet Coruña Leyma U12 · 15/12/2019 12:00 Instituto Rosalía de Castro || Minibasquet Masc. 1ªDiv: REVI OBRADOIRO - Básquet Coruña U12 · 15/12/2019 10:00 Monte dos Postes || Infantil Masc. 2ªDiv: Compañía de Azul - Básquet Coruña U13/14 · 14/12/2019 12:00 Pabellón Colegio Compañía de María || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U11 - Compañía de Maria Azul · 14/12/2019 12:30 Polideportivo Agra II P-1 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: BC Cristo Rey Alevín - AD Peñarredonda · 14/12/2019 11:00 Polideportivo Agra II P-3 || Minibasquet Mixto 2ºDiv: Dominicos U11 - BC Eusebio da Guarda Alevín · 14/12/2019 16:00 Vales Villamarín P-2 || Premini Masc. 2ºDiv: Básquet Coruña U10 - Esclavas · 14/12/2019 09:30 Polideportivo Agra II P-2 || Premini Masc. 2ºDiv: Basquet Coruña U9 - KFC Culleredo Azul · 14/12/2019 09:30 Polideportivo Agra II P-1 || Minibasquet Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U11 - Jesuitinas B · 14/12/2019 09:30 Pazo dos Deportes de Arteixo P-1 || Infantil Masc. 2ªDiv: Liceo La Paz - BC Cristo Rey Infantil · 14/12/2019 12:00 Col. Liceo la Paz || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña Inf U14/13 - Maristas Champagnat · 15/12/2019 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Premini Fem. 2ºDiv: Basquet Coruña Leyma U10/9 - Santa Mª del Mar Benjamín Femenino Azul · 14/12/2019 11:00 Polideportivo Agra II P-2

Equipos base | 03/05/2017 16:52

Os premini feminino e masculino 2007 xogarán a Liga autonómica

Los premini femenino y masculino 2007 jugarán la Liga autonómica

Os máis pequenos do Club Básquet Coruña tamén son protagonistas este fin de semana, unha vez que os dous equipos premini masculino e feminino de 2007 lograron chegar á parte final da tempada como campións das súas respectivas ligas zonais, e cando arrinca a liga FGB, na que participarán as mellores escuadras galegas desta idade, organizados en catro grupos de catro equipos.

O formato de competición desta liga autonómica é de 6 partidos ida e volta, xogados en formato concentración en tres sedes, disputando unha xornada pola mañá -2 partidos- e outra pola tarde -2 partidos-.

O club laranxa é o responsable de organizar a primeira concentración nas dúas categorías, masculina e feminina, polo que durante todo o sábado as polideportivas de Riazor 1 e 2 acollerán o mellor espectáculo de pre-minibasket de Galicia.

Os horarios dos partidos serán ás 10:00 e ás 12:00 pola mañá e ás 17:00 e ás 19:00 pola tarde.

Os laranxas xogarán na Polideportiva 2, co seguinte horario:

10:00 Cluny-Básquet Coruña Leyma 07 (Feminino)
12:00 Básquet Coruña 07-Rosalía Pio XXII (Masculino)
17:00 Peleteiro Branco-Básquet Coruña Leyma 07 (Feminino)
19:00 Peleteiro Branco- Básquet Coruña 07 (Masculino)

Estas son os persoais dos conxuntos coruñeses:

BC Leyma 07, adestrado por Alberto Vázquez: Mariña Casais Romeu, Abril Ces Sánchez, Esperanza Díaz Saes, Irene Díez Álvarez, Carolina Esmorís Hermo, Idoia Filgueira Mañá, Alba García Barreiro, Irene García Méndez, Irene García Pan, Sabela Martín Lalinde, Marta Novas Ogen, Clara Pose Gago, Celia Pouse Gago, Chloe Rodríguez Fernández, Carla Vázquez Roca.

BC 07, adestrado por Javier Rodríguez e Iago Mariñas: Joel Carregado Martínez, Xoan Eiras Mouzo, Pablo Fraga Vidal, Diego Graza Gómez, Javier López Valcarce, Antón Lorenzo Portela, Jorge Martín Moreno, Lorenzo Sánchez Vázquez, Teo Soto Martínez, Gonzalo Vázquez Rodríguez, Daniel Villar García.

Imos laranxas!










non á violencia de xénero

Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestodeporte galegoxunta de galiciaayuntamiento de a coruñadeputación da coruñamahougbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.fundación emalcsadeporte solidarionon á violencia de xéneroobra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankiberostaraltiawibohorno sanbrandanabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pomboarkivoltatermariaad grupo regueiraaurencentro negocios finisterred calvodos deportegalimascota tanatoriosmarineda city