Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
LEB ORO: Leyma Coruña - Marín Peixegalego · 01/03/2020 18:00 Palacio de los Deportes de Riazor || Senior Fem. 2ªDiv: Compañía de Maria - Basquet Coruña Leyma S · 29/02/2020 20:00 Compañía de María Santiago || Senior Masc. 3ªDiv: Básquet Coruña S - CB Laracha M3 · 29/02/2020 18:00 Polideportivo Riazor 2 || Junior Masc. 2ªDiv: Santo Domingo Betanzos - Básquet Coruña J · 01/03/2020 17:00 Polideportivo Municipal Betanzos || Junior Fem. 1ªDiv: KFC Costa Artabra - Básquet Coruña Leyma J · 01/03/2020 17:00 Polideportivo Javier Gómez Noya || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U17 - Baloncesto Narón · 01/03/2020 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Junior Masc. 2ªDiv: Club Baloncesto Cambre - Básquet Coruña U18 · 01/03/2020 10:00 Sofía Toro Municipal Cambre || Cadete Fem. 2ªDiv: Maristas Cristo Rey - Básquet Coruña Leyma C · 29/02/2020 20:30 Colegio Maristas || Cadete Masc. 1ªDiv: KFC Culleredo - Básquet Coruña C · 29/02/2020 10:00 Pabellón O Burgo || Cadete Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U15 - Xestoría Queijo Xiria Artai · 29/02/2020 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Masc. 2ªDiv: Dominicos Cadete Masculino - Básquet Coruña U15 · 01/03/2020 19:00 Colegio Dominicos || Cadete Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U16 - KFC Culleredo · 01/03/2020 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Masc. 1ªDiv: Santo Domingo Betanzos - Básquet Coruña I · 29/02/2020 12:00 Pabellón Municipal Betanzos || Pre-Inf Masc. 1ºDiv: Maristas Coruña - Básquet Coruña U13 · 29/02/2020 12:00 Colegio Maristas || Infantil Fem. 2ªDiv: Maristas Cristo Rey - Básquet Coruña Leyma U14 · 29/02/2020 16:00 Colegio Maristas || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U14 - Santo Domingo Betanzos · Aprazado || Minibasquet Fem. 1ªDiv: Ensino Lugo - Básquet Coruña Leyma U12 · 29/02/2020 10:00 Pazo de Anexo 2 || Minibasquet Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña U12 - Peleteiro · 29/02/2020 16:00 Polideportivo Ventorrillo || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Obradoiro Masc - Básquet Coruña U12/11 · 01/03/2020 17:30 Polideportivo Sagrada Familia P-1 || Infantil Masc. 2ªDiv: Carniceria Daniel Artai EBX - Básquet Coruña U13/14 · 29/02/2020 12:00 Parga Pondal || Minibasquet Masc. 2ªDiv: CD Rosales EPB - Básquet Coruña U11 · 29/02/2020 09:30 Polideportivo Agra II P-1 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: BC Cristo Rey Alevín - Franciscanos Coruña Masculino · 01/03/2020 17:30 Polideportivo Agra II P-1 || Minibasquet Fem. 2ªDiv: Santa Maria del Mar Alevín Femenino B - BC Montespiño Alevín · 01/03/2020 12:30 Polideportivo Agra II P-3 || Minibasquet Mixto 2ºDiv: BC Eusebio da Guarda Alevín - Santo Domingo Betanzos Sada · 29/02/2020 11:00 Polideportivo Agra II P-1 || Infantil Fem. 2ªDiv: KFC Culleredo - BC Montespiño Infantil · 29/02/2020 10:00 Pabellón O Burgo || Premini Fem. 2ºDiv: Básquet Coruña Leyma U10 - Santa María del Mar Benjamín Fem Blanco · 29/02/2020 12:30 Polideportivo Agra II P-3 || Premini Masc. 2ºDiv: Básquet Coruña U10 - Club Baloncesto Cambre · 29/02/2020 09:30 Polideportivo Agra II P-2 || Premini Masc. 2ºDiv: Montrove Azul - Basquet Coruña U9 · 01/03/2020 11:00 Polideportivo Agra II P-2 || Minibasquet Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U11 - Santa Maria del Mar Alevín Fem A · 29/02/2020 16:00 Polideportivo Agra II P-3 || Infantil Masc. 2ªDiv: BC Cristo Rey Infantil - Santa María del Mar Infantil Masculino A · 01/03/2020 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Infantil Masc. 2ªDiv: Compañía de María - Básquet Coruña Inf U14/13 · 01/03/2020 17:00 Pabellón Colegio Compañía de María || Premini Fem. 2ºDiv: Compañía de María - Basquet Coruña Leyma U10/9 · 01/03/2020 19:00 Polideportivo Sagrada Familia P-2

Primer equipo | 06/01/2014 16:16

Leyma Natura comeza o ano con vitoria (69-63)

Leyma Natura comienza el año con victoria (69-63)

O Leyma Natura vence ás Penas Huesca no primeiro partido do 2014 e mantense a unha vitoria da cabeza da Adecco Leb Ouro.

O de onte non era un partido fácil, esperábanos un rival moi intenso e cun ritmo alto de partido pero o Leyma soubo xogalo desde o principio e aínda que non houbo un gran acerto no tiro nalgunhas fases do partido logrou a vitoria grazas ao saber estar e xogar as súas mellores cartas.

Comezou o partido igualado, un guión que se mantivo durante os 40 minutos. O Huesca facía dano desde posicións interiores e o Leyma aproveitaba a súa superioridade inicial no rebote ofensivo para anotar en segundas opcións e manterse no marcador sen unha desvantaxe importante. 16-17 foi o marcador ao termo deste primeiro cuarto.

No segundo cuarto o equipo xogou a refachos, sen a fluidez doutros días, pero cun maior sentido colectivo e atopando mellores situacións de xogo, recuperou a iniciativa no marcador e xa non a abandonou ao longo dos 40 minutos. Chegábase ao ecuador do partido cunha vantaxe de 5 puntos para os locais (35-30).

O paso polos vestiarios non cambiou demasiado o panorama, o ritmo do partido subiu lixeiramente por parte de ambos os equipos, o Leyma non lograba despegarse no marcador e sufría a lesión de Jesús Castro quen sufría problemas musculares no seu xemelgo dereito que lle obrigarían a abandonar o partido. Aínda con esta baixa o Leyma manteríase en todo momento por diante no marcador aínda que cunha vantaxe que roldaba os 4 puntos.

Ao comezo do último cuarto os problemas incrementaríanse para o Leyma ao terse que retirar Samuel Haanpää ao recibir un golpe no seu xeonllo, aínda así o equipo sacou forzas e logrou levar o partido nun final apertado por 6 puntos de vantaxe, o que fai ao equipo ?gañar? o average con respecto ao equipo oscense.

O vindeiro venres o equipo desprázase a Logroño para enfrontarse ás Cociñas.com, o partido será ás 21 horas.

LEYMA NATURA BÁSQUET CORUÑA 69: A. Hernández (10), Castro (3), Haanpää (0), Cain (16), Cabanas (10) -quinteto titular- Ogirri (14), Óscar H. (3), Javi Lucas (11), Amoke (2)

CB PENAS HUESCA 63: Costa (3), Romeu (0), Grigonis (18), Oriola (22), Washburn (3) -quinteto titular- Lafuente (2), Cobos (2), Gatell (2), Múgica (11)









non á violencia de xénero

Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestodeporte galegoxunta de galiciaayuntamiento de a coruñadeputación da coruñamahougbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.fundación emalcsadeporte solidarionon á violencia de xéneroobra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankiberostaraltiaagra das mil medaswibohorno sanbrandanabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pomboarkivoltatermariaad grupo regueiraaurencentro negocios finisterred calvodos deportegalimascota tanatoriosmarineda citymarineda city