Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
LEB ORO: ICG Força Lleida 81-56 Leyma Coruña · 17/01/2020 21:00 Lleida || Senior Fem. 2ªDiv: Basquet Coruña Leyma S 73-36 CID Cook Muralla de Lugo · 18/01/2020 20:00 Polideportivo Riazor 2 || Senior Masc. 3ªDiv: Dimolk Xiria Artai 59-73 Básquet Coruña S · 19/01/2020 12:00 Pabellón Vila de Noia - Zona Escolar || Senior Masc. 3ªDiv: Idefic Imatia Básquet Coruña 52-73 GPO. Pelé Terrachá-Cid. Lugo · 18/01/2020 18:30 Polideportivo Ventorrillo || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña J 93-25 Liceo la Paz · 19/01/2020 12:00 Polideportivo Riazor 2 || Junior Fem. 1ªDiv: Instituto Rosalía 65-53 Básquet Coruña Leyma J · 19/01/2020 17:00 Instituto Rosalía de Castro || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U17 46-70 Santa Maria del Mar Junior · 19/01/2020 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U18 58-64 ORTODIX Basket Xiria Artai · 19/01/2020 17:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña C 79-74 CB Ría de Ribadeo · 19/01/2020 19:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Fem. 2ªDiv: BV ASESORES LOS ROSALES 04 39-77 Básquet Coruña Leyma U15 · 18/01/2020 18:00 Polideportivo Los Rosales || Cadete Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U15 75-32 Basquet Coruña U16/15 · 18/01/2020 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Masc. 2ªDiv: BV ASESORES LOS ROSALES 21-98 Básquet Coruña U16 · 18/01/2020 20:00 Polideportivo Los Rosales || Cadete Masc. 2ªDiv: Basquet Coruña U15 75-32 Basquet Coruña U16/15 · 18/01/2020 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Infantil Masc. 1ªDiv: Montrove 86-67 Básquet Coruña I · 18/01/2020 17:00 Canide- Mera || Pre-Inf Masc. 1ºDiv: ARINGAL Ingenieros, Basket Ferrol 78-59 Básquet Coruña U13 · 18/01/2020 12:00 Polideportivo Municipal Esteiro || Infantil Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma I 58-62 Maristas Coruña · 18/01/2020 12:00 Polideportivo Riazor 2 || Infantil Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U14 10-60 Montrove · 18/01/2020 12:00 Polideportivo Ventorillo || Pre-Inf Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma U13 56-6 Esclavas · 19/01/2020 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Infantil Masc. 2ªDiv: Santa Maria del Mar B 29-80 Básquet Coruña U14 · 19/01/2020 10:00 Colegio Santa Maria del Mar || Minibasquet Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma U12 49-54 Montrove · 18/01/2020 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Minibasquet Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña U12 45-51 PIO XII Rosalía · 19/01/2020 10:00 Polideportivo Riazor 1 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U12/11 53-45 Santo Domingo Betanzos · 18/01/2020 11:00 Polideportivo Agra II P-1 || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U13/14 40-43 Maristas Cristo Rey · 18/01/2020 16:00 Polideportivo Riazor 2 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U11 52-2 Emilia Pardo Bazán CDR · 18/01/2020 09:30 Polideportivo Agra II P-1 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Xiria Carballo 09 69-19 BC Cristo Rey Alevín · 18/01/2020 12:30 Pazo dos Deportes de Arteixo P-3 || Minibasquet Fem. 2ªDiv: BC Montespiño Alevín 38-51 CB Arteixo Duacode · 18/01/2020 11:00 Pazo dos Deportes de Arteixo P-1 || Minibasquet Mixto 2ºDiv: BC Eusebio da Guarda Alevín - Santo Domingo Betanzos Sada · 18/01/2020 12:30 Polideportivo Agra II P-3 || Infantil Fem. 2ªDiv: BC Montespiño Infantil 17-67 Compañía de María · 18/01/2020 18:00 Polideportivo Riazor 2 || Minibasquet Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U11 - Obradoiro · Aprazado || Infantil Masc. 2ªDiv: Maristas Champagnat 62-11 BC Cristo Rey Infantil · 18/01/2020 18:00 Colegio Maristas || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña Inf U14/13 16-66 Santa Maria del Mar · 19/01/2020 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Premini Fem. 2ºDiv: KFC Culleredo Amarillo 7-62 Basquet Coruña Leyma U10/9 · 19/01/2020 11:00 Polideportivo Agra II P-3

Actividades | 05/02/2016 11:34

GRUMICO será a causa social da partido LEB Ouro deste domingo en Riazor

GRUMICO será la causa social del partido LEB Oro de este domingo en Riazor

O Club Leyma Básquet Coruña dedicará a causa social da partido LEB Ouro deste domingo día 7 ás 12:00 horas en Riazor á asociación sen ánimo de lucro GRUMICO (Grupo de Persoas con Discapacidade da Coruña).

Esta entidade, integrada na Confederación Galega de Persoas con Discapacidade COGAMI e cuxo ámbito de actuación abarca A Coruña e zonas limítrofes, defende os intereses das persoas con discapacidade física, mellorando a súa calidade de vida, promocionando a súa recuperación e rehabilitación, a autonomía persoal e a participación social.

Entre os servizos que ofrece aos seus socios figuran a fisioterapia, a terapia ocupacional, o traballo social, o apoio psicolóxico, gabinete de accesibilidade e transporte adaptado, así como formación en xoiaría e actividades de pintura, teatro, deporte adaptado, lecer e tempo libre.

Unha trintena de usuarios da rede de entidades integradas en COGAMI na área coruñesa asistirán como convidados o partido deste domingo, correspondente á Xornada 20 da LEB Ouro e no que o Leyma Básquet Coruña medirase fronte a un dos equipos fortes da competición, a Palma Air Europa.

Baloncesto en cadeira de rodas

Durante o descanso, o club de baloncesto en cadeira de rodas Basketmi Ferrol realizará unha exhibición desta modalidade deportiva, como entidade colaboradora de COGAMI, cun destacado papel e traxectoria na promoción do baloncesto adaptado desde a súa fundación en 1990. O Abeconsa Basketmi Ferrol milita actualmente na División de Honra A de a liga Española de Baloncesto en Cadeira de Rodas.

Esta exhibición enmárcase igualmente no programa "15 Partidos, 15 Causas" que o Club Leyma Básquet Coruña desenvolve co patrocinio da Obra Social "la Caixa". O obxectivo nesta ocasión é fomentar o recoñecemento e apoio cidadán ao traballo que tanto GRUMICO como o Club Basketmi Ferrol desenvolven no ámbito da discapacidade física.










non á violencia de xénero

Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestodeporte galegoxunta de galiciaayuntamiento de a coruñadeputación da coruñamahougbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.fundación emalcsadeporte solidarionon á violencia de xéneroobra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankiberostaraltiawibohorno sanbrandanabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pomboarkivoltatermariaad grupo regueiraaurencentro negocios finisterred calvodos deportegalimascota tanatoriosmarineda citymarineda city