Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
LEB ORO: CANOE - Madrid 69-76 Leyma Coruña · 08/11/2019 00:00 Madrid || Senior Masc. 3ªDiv: ADFRO 65-78 Básquet Coruña S · 09/11/2019 16:00 Pabellón Municipal Cocheras || Senior Masc. 3ªDiv: Idefic Imatia Básquet Coruña 64-79 Santo Domingo - Betanzos · 08/11/2019 21:30 La Normal - UDC || Junior Masc. 2ªDiv: Liceo La Paz 31-91 Básquet Coruña J · 09/11/2019 16:00 Col. Liceo la Paz || Junior Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma J 52-78 Duran Maquinaria Ensino · 10/11/2019 17:00 Polideportivo Riazor 2 || Junior Masc. 2ªDiv: Santa Maria del Mar Junior 83-56 Básquet Coruña U17 · 09/11/2019 12:00 Col. Santa Maria del Mar || Junior Masc. 2ªDiv: Ortodix Basket Xiria Artai 69-52 Básquet Coruña U18 · 09/11/2019 12:00 Bergantiños || Cadete Fem. 2ªDiv: BV Asesores Los Rosales 05 16-97 Básquet Coruña Leyma C · 09/11/2019 18:00 Los Rosales || Cadete Masc. 1ªDiv: Ensino Lugo 74-51 Básquet Coruña C · 09/11/2019 20:00 Pazo Provincial dos Deportes || Cadete Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U15 56-57 C.B Laracha clínica Diego Pérez · 09/11/2019 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Cadete Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U15 84-58 CB Arteixo Duacode · 09/11/2019 16:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U16 92-7 Maristas Champagnat · 10/11/2019 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Cadete Masc. 2ªDiv: Basquet Coruña U16/15 26-89 Turismo Carballo Artai EBX · 10/11/2019 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Masc. 1ªDiv: KFC Culleredo 66-41 Básquet Coruña I · 10/11/2019 12:00 Pabellón O Burgo || Pre-Inf Masc. 1ºDiv: Básquet Coruña U13 60-59 Celtas Gasoleos Eugenia · 09/11/2019 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Fem. 2ªDiv: Obradoiro Fem 2º Año 30-81 Básquet Coruña Leyma I · 10/11/2019 10:00 Obradoiro || Infantil Fem. 2ªDiv: Obradoiro Fem 1º Año 48-35 Básquet Coruña Leyma U14 · 09/11/2019 12:00 Obradoiro || Pre-Inf Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma U13 40-46 Estudiantes Lugo Leyma Natura · 10/11/2019 12:00 Polideportivo Riazor 2 || Infantil Masc. 2ªDiv: Obraodiro Masc 57-46 Básquet Coruña U14 · 09/11/2019 18:00 Obradoiro || Minibasquet Fem. 1ªDiv: Montrove 33-35 Básquet Coruña Leyma U12 · 09/11/2019 12:00 Canide - Mera || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U12/11 72-21 Montrove · 10/11/2019 16:15 Sagrada Familia P-2 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U11 54-4 Liceo La Paz Blanco · 10/11/2019 19:15 Sagrada Familia P-1 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Club Baloncesto Cambre 70-20 BC Cristo Rey Alevín · 10/11/2019 19:15 Agra II P-1 || Minibasquet Fem. 2ªDiv: Dominicos U10 51-0 BC Montespiño Alevín · 10/11/2019 12:30 Agra II P-3 || Premini Fem. 2ºDiv: Básquet Coruña Leyma U10 52-1 Jesuitinas B · 09/11/2019 19:15 Agra II P-1 || Premini Masc. 2ºDiv: Liceo La Paz 5-55 Básquet Coruña U10 · 09/11/2019 19:15 Agra II P-3 || Premini Masc. 2ºDiv: Eiris U10 - Basquet Coruña U9 · 09/11/2019 11:00 Agra II P-2 || Minibasquet Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U11 65-26 KFC Culleredo Azul · 10/11/2019 09:30 Agra II || Infantil Masc. 2ªDiv: Basquet Coruña INF 14/13 19-52 BC Cristo Rey Infantil · 09/11/2019 18:00 Polideportivo Riazor 2 || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña Inf U14/13 19-52 BC Cristo Rey Infantil · 09/11/2019 18:00 Polideportivo Riazor 2

Equipos base | 06/06/2017 11:50

Crónica Copa Alevín Basquet Coruña 05: Tristemente, último partido da tempada.

Crónica Copa Alevín Basquet Coruña 05: Tristemente, último partido de la temporada.

Aínda que o resultado di outra cousa, o partido foi moi disputado, cun tenteo ata o 5º sexto moi axustado.

Durante o desenvolvemento do encontro, os laranxas puxeron toda a carne no asador, saíndo con certa facilidade da presión exposta polo equipo de Oleiros, mediante boa ocupación de espazos, alto ritmo, bos pases e acerto de face ao aro rival. No aspecto defensivo, o obxectivo era que cada un se responsabilizase do seu par, conseguindo que o 1x1 non fose tal e forzar ao rival a ter que dar un pase máis. Por último, outra das metas a conseguir era a concentración durante os 8 minutos que duraba cada sexto.

Nos últimos sextos, os laranxas non foron fieis lle ao que fixeran ata ese momento e, o equipo de Montrove conseguiu ir aumentando as diferenzas ata o resultado final, con canastras fáciles en contraataque e 1x1. Ataques individualistas con malas eleccións de tiro e pase. O balón deixou de ser o noso amigo.

Destacar a evolución dos xogadores e do equipo, tendo claro que este é un deporte onde todos e cada un dos integrantes son importantes e en que, ademais de pasalo ben, hai dúas cousas claras que hai que esixir e cumprir, INTERESE E COMPROMISO.

Felicidades pola tempada mozos!!!


Montrove 2006: 74

B. Coruña 05: 46

Xogaron: Anxo Martínez, Tomás Alonso, Iago Formoso, Erik Galán, Manrique Pinilla, Nahuel Devesa, Jorge Ferreiros, Alex Bernabé, Izan Orons

(13-9, 9-9, 12-13,20-11, 8-2,12-2)










non á violencia de xénero

Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestodeporte galegoxunta de galiciaayuntamiento de a coruñadeputación da coruñamahougbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.fundación emalcsadeporte solidarionon á violencia de xéneroobra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankiberostarcoca colaaltiabanco sabadellwibohorno sanbrandanabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pombojamoneria sieiro