Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
LEB ORO: Levitec Huesca - Leyma Coruña · 18/10/2019 21:00 Huesca || Senior Fem. 2ªDiv: C.B Laracha Novafacial - Basquet Coruña Leyma S · 20/10/2019 17:00 IES Agra de Leboris || Senior Masc. 3ªDiv: Básquet Coruña S - Dimolk Xiria Artai · 19/10/2019 18:00 Polideportivo Riazor 2 || Senior Masc. 3ªDiv: GPO.Pelé Terracha - Idefic Imatia Básquet Coruña · 18/10/2019 21:00 -- || Junior Masc. 2ªDiv: Basquet Coruña U18 - Básquet Coruña J · 18/10/2019 21:00 Palacio de los Deportes de Riazor || Junior Fem. 1ªDiv: Compañía de Maria- Vigo - Básquet Coruña Leyma J · 19/10/2019 16:00 Compañia de Maria-VIGO || Junior Masc. 2ªDiv: Compañía de Maria - Básquet Coruña U17 · 20/10/2019 17:00 Compañía de Maria - Coruña || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U18 - Basquet Coruña J · 18/10/2019 21:00 Palacio de los Deportes de Riazor || Cadete Fem. 2ªDiv: Montrove - Básquet Coruña Leyma C · 19/10/2019 17:00 Canide-Mera || Cadete Masc. 1ªDiv: CB Ría de Ribadeo - Básquet Coruña C · 20/10/2019 12:00 Pabellon Grande de Ribadeo || Cadete Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U15 - KFC Culleredo · 20/10/2019 12:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Masc. 2ªDiv: Basquet Coruña U16/15 - Básquet Coruña U15 · 19/10/2019 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Cadete Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U16 - BV Asesores Los Rosales · 19/10/2019 20:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Masc. 2ªDiv: Basquet Coruña U16/15 - Basquet Coruña U15 · 19/10/2019 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña I - Montrove · 19/10/2019 12:00 Polideportivo Riazor 2 || Pre-Inf Masc. 1ºDiv: Básquet Coruña U13 - Basket School · 19/10/2019 16:00 Polideportivo Riazor 2 || Pre-Inf Fem. 1ªDiv: Esclavas - Básquet Coruña Leyma U13 · 19/10/2019 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Minibasquet Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma U12 - Peleteiro · 20/10/2019 12:00 Montouto || Minibasquet Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña U12 - Peleteiro · 20/10/2019 12:00 Montouto

Equipos base | 07/11/2016 12:52

Crónica 1ª División Senior Masculina: Terceira vitoria e liderado.

Crónica 1ª División Senior Masculina: Tercera victoria y liderato.

Partido disputado na mañá do domingo no Pazo universitario de Lugo entre o noso equipo e o Estudantes de Lugo e que supuxo a terceira vitoria para os de Chiqui Barros e Hugo Fernández. Moi disputado resultou o encontro e moito tiveron que traballar os nosos para traer o triunfo tras unha primeira parte errática e sen intensidade na que os locais controlaron o tempo de partido para irse ao descanso con vantaxe de sete puntos, reflectindo o marcador un resultado de 34-27 tras parciais de 14-10 e de 20-17.

O paso polos vestiarios sentou ben aos laranxas que regresaron con outra cara totalmente distinta e volveron ser o equipo das dúas primeiras xornadas, logrando darlle a volta ao electrónico cun parcial de 21-8 cimentado nunha extraordinaria defensa que permitía canastras en movemento ademais dun bo acerto desde máis aló da liña de tres puntos. Chegábase así ao decisivos dez minutos finais con vantaxe coruñesa de seis puntos, 42-48. Seguiu funcionando o traballo dos nosos que controlaban xa o xogo e que pecharon o partido cun resultado de 52-59 tras un último parcial de 10-11, logrando así un novo triunfo e o liderado da competición.

A próxima xornada, o domingo 13 ao cinco da tarde, cuarto partido recibindo na polideportiva de Riazor ao Xiria Carballo.

Xogaron e anotaron: MARTÍN BELO 5, PABLO PIZARRO 11, MARTÍN MONTERO 4, RUBÉN REI 19, MATEO, ASIER 6, ÓSCAR 5, XUSTO 6, DARLYN, JORGE E IAGO 3.









non á violencia de xénero

Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestodeporte galegoxunta de galiciaayuntamiento de a coruñadeputación da coruñamahougbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.fundación emalcsadeporte solidarionon á violencia de xéneroobra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankiberostarcoca colaaltiabanco sabadellwibohorno sanbrandanabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pombojamoneria sieiro