Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
LEB ORO: Club Melilla Baloncesto - Leyma Coruña · 22/11/2019 20:15 Melilla || Senior Fem. 2ªDiv: Santo Domingo Betanzos - Basquet Coruña Leyma S · 24/11/2019 19:00 Betanzos Municipal || Senior Masc. 3ªDiv: Básquet Coruña S - Club Baloncesto Cambre · 23/11/2019 18:00 Polideportivo Riazor 2 || Senior Masc. 3ªDiv: Idefic Imatia Básquet Coruña - BV Asesores Los Rosales · 22/11/2019 21:00 Polideportivo La Normal || Junior Masc. 2ªDiv: Trebóns Basket Club - Esclavas - Básquet Coruña J · 23/11/2019 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Junior Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma J - KFC Costa Artabra · 23/11/2019 20:00 Polideportivo Riazor 2 || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U18 - ACB Costa da Morte · 24/11/2019 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Cadete Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña C - Distribuciones Carreiras San Cri · 23/11/2019 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Cadete Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U15 - Esclavas · 24/11/2019 19:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Masc. 2ªDiv: Compañía de Maria - Básquet Coruña U16 · 24/11/2019 17:00 Col. Compañía de Maria || Cadete Masc. 2ªDiv: Basquet Coruña U16/15 - KFC Culleredo Azul · 24/11/2019 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Masc. 1ªDiv: Maristas Lugo Infantil - Básquet Coruña I · 23/11/2019 18:00 Pazo Anexo 2 || Pre-Inf Masc. 1ºDiv: KFC Culleredo - Básquet Coruña U13 · 23/11/2019 16:00 Pabellón O Burgo || Infantil Fem. 2ªDiv: KFC Culleredo - Básquet Coruña Leyma I · 23/11/2019 00:00 Pabellón o Burgo || Infantil Fem. 2ªDiv: Esclavas - Básquet Coruña Leyma U14 · 24/11/2019 12:00 Pabellón Municipal Cocheras || Pre-Inf Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma U13 - KFC Costa Artabra · 24/11/2019 12:00 Polideportivo Riazor 2 || Infantil Masc. 2ªDiv: Compañía de Maria Blanco - Básquet Coruña U14 · 24/11/2019 12:00 Col. Compañía de Maria || Minibasquet Fem. 1ªDiv: Jesuitinas - Básquet Coruña Leyma U12 · 24/11/2019 10:00 Sagrada Familia || Minibasquet Masc. 1ªDiv: KFC Culleredo - Básquet Coruña U12 · 24/11/2019 10:00 Pabellón O Burgo || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U12/11 - Esclavas · 23/11/2019 10:00 Polideportivo Agra II || Infantil Masc. 2ªDiv: Montrove - Básquet Coruña U13/14 · 24/11/2019 10:00 Canide-Mera || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U11 - C.D Calasanz · 23/11/2019 10:00 Polideportivo Agra II || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Compañía de Maria Blanco - BC Cristo Rey Alevín · 23/11/2019 00:00 Polideportivo Agra II || Minibasquet Fem. 2ªDiv: BC Montespiño Alevín - Franciscanos Coruña Fem · 23/11/2019 10:00 Polideportivo Riazor 1 || Minibasquet Mixto 2ºDiv: CD Rosales EPB - BC Eusebio da Guarda Alevín · 23/11/2019 10:00 Polideportivo Agra II || Infantil Fem. 2ªDiv: Dominicos U12 - BC Montespiño Infantil · 24/11/2019 17:00 Col. Dominicos || Premini Fem. 2ºDiv: Básquet Coruña Leyma U10 - KFC Culleredo · 23/11/2019 10:00 Polideportivo Agra II || Premini Masc. 2ºDiv: Básquet Coruña U10 - Franciscanos Coruña · 23/11/2019 10:00 Polideportivo Agra II || Premini Masc. 2ºDiv: Jesuitinas A - Basquet Coruña U9 · 24/11/2019 10:00 Polideportivo Agra II || Minibasquet Fem. 2ªDiv: Obradoiro Fem 1ºAño - Básquet Coruña Leyma U11 · 23/11/2019 16:00 Polideportivo Agra II || Infantil Masc. 2ªDiv: BV Asesores Los Rosales - BC Cristo Rey Infantil · 23/11/2019 16:00 Polideportivo Los Rosales || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña Inf U14/13 - Compañía de Maria · 23/11/2019 12:00 Polideportivo Riazor 2 || Premini Fem. 2ºDiv: Montrove - Basquet Coruña Leyma U10/9 · 23/11/2019 19:00 Canide-Mera

Actividades | 02/01/2019 20:37

Arrinca a XIII edición do Teresa Herrera de Minibasket

Arranca la XIII edición del Teresa Herrera de Minibasket

A XIII edición do Teresa Herrera de Minibasket arrinca hoxe e mañá con 24 equipos participantes (12 masculinos e femininos), consolidándose como un dos torneos de referencia do noroeste de España en categoría mini. Un evento deportivo promovido polo Concello da Coruña, Galicia Saudable e Deporte Galego e no que colaboran Leyma Natura, Coca Cola, Forno Sanbrandan, Universidade da Coruña e a Federación Galega de Baloncesto.

O ano pasado os campións en categoría masculina foron Marín Peixe Galego e a Academia RC Celta en feminina.

Estarán representados, ademais do Básquet Coruña, o organizador, os equipos do Colexio Ecole, Narón, Colexio Leonés, Baloncesto CDP, Instituto Rosalía, Basket Ferrol, Porriño, Baloncesto Feminino León, 6,25 Ponferrada, Carmelitas, Academia Celta, Montrove, Obradoiro e as seleccións galegas 2008 en categoría masculina e feminina.

As instalacións onde se desenvolverán os encontros, que serán en horario de mañá e tarde os dous días, coas finais previstas para o día catro en xornada vespertina, serán: as polideportivas 1 e 2 de Riazor, a do Agra II, Elviña 1 e A Normal (Antiga Maxisterio).

Os equipos organízanse en grupos de tres, tres masculinos e tres femininos, cada un deles composto de catro equipos que xogan un sistema de liga a unha volta, os primeiros de cada grupo e o mellor segundo (obtido por unha liguiña previa entre o catro segundos) disputarán as semifinais, mentres que o 3º e o 4º xogarán por clasificarse do 7º ao 12º, tamén a diario de liguiña entre o tres terceiros e o tres cuartos.

Os equipos poderán aloxarse no Cuartel de Atocha,Hotel Eurostar Cidade da Coruña, Hostal Mar da Prata, Hostal Coruña Mar e Centro Residencial Docente da Coruña (Culleredo), debido ao gran volume de participantes. Mentres a manutención será en E.S. Náutica, cafetaría "O Conser" e no comedor da Normal. En definitiva un gran despregamento loxístico para atender ás novas promesas do baloncesto.

Todos os participantes recibirán unha camiseta conmemorativa. Os adestradores de todos os equipos votarán para elixir ao MVP en categoría masculina e feminina do torneo, que reunirá tanto cualidades técnicas como habilidades sociais como o compañeirismo e o bo comportamento co resto de xogadores.

Convidámosvos a acudir hoxe e mañá ás instalacións deportivas da cidade para gozar do mellor baloncesto mini nunha nova edición deste torneo do Nadal.









non á violencia de xénero

Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestodeporte galegoxunta de galiciaayuntamiento de a coruñadeputación da coruñamahougbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.fundación emalcsadeporte solidarionon á violencia de xéneroobra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankiberostarcoca colaaltiabanco sabadellwibohorno sanbrandanabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pombojamoneria sieiro