Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
LEB ORO: Almansa - Leyma Coruña · 02/02/2020 19:00 Almansa || Senior Fem. 2ªDiv: Castro de Lea - Basquet Coruña Leyma S · 02/02/2020 12:00 Castro Ribeiras de Lea || Senior Masc. 3ªDiv: WANDER COSTA DA MORTE - Básquet Coruña S · 01/02/2020 12:00 Pabellón Municipal Cee || Senior Masc. 3ªDiv: Idefic Imatia Básquet Coruña - Trebons Basket Club · 31/01/2020 21:00 Polideportivo La Normal || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña J - Trebóns Basket Club - Esclavas · 02/02/2020 12:00 Polideportivo Riazor 2 || Junior Masc. 2ªDiv: ACB Costa da Morte - Básquet Coruña U18 · 02/02/2020 19:00 Polideportivo Municipal de Cee || Cadete Fem. 2ªDiv: Obradoiro - Básquet Coruña Leyma C · 01/02/2020 16:00 Colegio Obradoiro || Cadete Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña C - Ensino Lugo · 02/02/2020 19:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U15 - Santa Maria del Mar Cadete · 02/02/2020 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Cadete Masc. 2ªDiv: CB Arteixo Duacode - Básquet Coruña U15 · 01/02/2020 20:00 Pazo dos Deportes de Arteixo || Cadete Masc. 2ªDiv: Maristas Champagnat - Básquet Coruña U16 · 01/02/2020 18:00 Colegio Maristas || Cadete Masc. 2ªDiv: TURISMO CARBALLO ARTAI EBX - Basquet Coruña U16/15 · 01/02/2020 16:00 Polideportivo Vila de Noia - Zona Escolar || Infantil Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña I - KFC Culleredo · 31/01/2020 18:20 Polideportivo Riazor 2 || Pre-Inf Masc. 1ºDiv: CELTAS GASOLEOS EUGENIA - Básquet Coruña U13 · 01/02/2020 16:00 Marzan || Infantil Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma I - Obradorio Fem 2º Año · 02/02/2020 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U14 - Obradoiro Fem 1º Año · 01/02/2020 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Pre-Inf Fem. 1ªDiv: Estudiantes de Lugo - Básquet Coruña Leyma U13 · Aprazado || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U14 - Obradoiro Masc · 02/02/2020 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U12/11 - C.D Calasanz · 01/02/2020 09:30 Polidportivo Agra II P-1 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Liceo la Paz Verde - Básquet Coruña U11 · 01/02/2020 11:00 Pazo dos Deportes de Arteixo P-3 || Minibasquet Fem. 2ªDiv: Obradoiro Fem 1º Año - BC Montespiño Alevín · 02/02/2020 12:30 Polideportivo Agra II P-1 || Infantil Fem. 2ªDiv: Maristas Coruña - BC Montespiño Infantil · 01/02/2020 12:00 Colegio Maristas || Premini Fem. 2ºDiv: Básquet Coruña Leyma U10 - Obradoiro Fem · 02/02/2020 17:30 Polideportivo Sagrada Familia P-3 || Premini Masc. 2ºDiv: Básquet Coruña U10 - Jesuitinas A · 01/02/2020 16:00 Polideportivo Agra II P-3 || Premini Masc. 2ºDiv: Obradoiro Masculino - Basquet Coruña U9 · 01/02/2020 11:00 Polideportivo Agra II P-3 || Minibasquet Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U11 - Obradoiro Fem 2º Año · 31/01/2020 19:00 Polideportivo Agra II || Infantil Masc. 2ªDiv: BC Cristo Rey Infantil - Basquet Coruña INF 14/13 · 01/02/2020 18:00 Polideportivo Riazor 2 || Infantil Masc. 2ªDiv: BC Cristo Rey Infantil - Básquet Coruña Inf U14/13 · 01/02/2020 18:00 Polideportivo Riazor 2 || Premini Fem. 2ºDiv: Santa MAria del Mar Benjamín - Basquet Coruña Leyma U10/9 · 02/02/2020 16:00 Polideportivo Sagrada Familia P-2

Actividades | 02/01/2019 20:37

Arrinca a XIII edición do Teresa Herrera de Minibasket

Arranca la XIII edición del Teresa Herrera de Minibasket

A XIII edición do Teresa Herrera de Minibasket arrinca hoxe e mañá con 24 equipos participantes (12 masculinos e femininos), consolidándose como un dos torneos de referencia do noroeste de España en categoría mini. Un evento deportivo promovido polo Concello da Coruña, Galicia Saudable e Deporte Galego e no que colaboran Leyma Natura, Coca Cola, Forno Sanbrandan, Universidade da Coruña e a Federación Galega de Baloncesto.

O ano pasado os campións en categoría masculina foron Marín Peixe Galego e a Academia RC Celta en feminina.

Estarán representados, ademais do Básquet Coruña, o organizador, os equipos do Colexio Ecole, Narón, Colexio Leonés, Baloncesto CDP, Instituto Rosalía, Basket Ferrol, Porriño, Baloncesto Feminino León, 6,25 Ponferrada, Carmelitas, Academia Celta, Montrove, Obradoiro e as seleccións galegas 2008 en categoría masculina e feminina.

As instalacións onde se desenvolverán os encontros, que serán en horario de mañá e tarde os dous días, coas finais previstas para o día catro en xornada vespertina, serán: as polideportivas 1 e 2 de Riazor, a do Agra II, Elviña 1 e A Normal (Antiga Maxisterio).

Os equipos organízanse en grupos de tres, tres masculinos e tres femininos, cada un deles composto de catro equipos que xogan un sistema de liga a unha volta, os primeiros de cada grupo e o mellor segundo (obtido por unha liguiña previa entre o catro segundos) disputarán as semifinais, mentres que o 3º e o 4º xogarán por clasificarse do 7º ao 12º, tamén a diario de liguiña entre o tres terceiros e o tres cuartos.

Os equipos poderán aloxarse no Cuartel de Atocha,Hotel Eurostar Cidade da Coruña, Hostal Mar da Prata, Hostal Coruña Mar e Centro Residencial Docente da Coruña (Culleredo), debido ao gran volume de participantes. Mentres a manutención será en E.S. Náutica, cafetaría "O Conser" e no comedor da Normal. En definitiva un gran despregamento loxístico para atender ás novas promesas do baloncesto.

Todos os participantes recibirán unha camiseta conmemorativa. Os adestradores de todos os equipos votarán para elixir ao MVP en categoría masculina e feminina do torneo, que reunirá tanto cualidades técnicas como habilidades sociais como o compañeirismo e o bo comportamento co resto de xogadores.

Convidámosvos a acudir hoxe e mañá ás instalacións deportivas da cidade para gozar do mellor baloncesto mini nunha nova edición deste torneo do Nadal.









non á violencia de xénero

Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestodeporte galegoxunta de galiciaayuntamiento de a coruñadeputación da coruñamahougbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.fundación emalcsadeporte solidarionon á violencia de xéneroobra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankiberostaraltiawibohorno sanbrandanabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pomboarkivoltatermariaad grupo regueiraaurencentro negocios finisterred calvodos deportegalimascota tanatoriosmarineda citymarineda city