Esta web emprega cookies. Se continúas navegando estarás a aceptar o seu uso. Máis información
LEB ORO: Leyma Coruña - Chocolates Trapa Palencia · 17/11/2019 18:00 Palacio de los Deportes de Riazor || Senior Fem. 2ªDiv: Basquet Coruña Leyma S - ZABBA Zapateria Otero Caritón · 16/11/2019 20:00 Polideportivo Riazor 2 || Senior Masc. 3ªDiv: Básquet Coruña S - Oleiros · 16/11/2019 18:00 Polideportivo Riazor 2 || Senior Masc. 3ªDiv: KFC Culleredo - Idefic Imatia Básquet Coruña · 17/11/2019 19:00 Pabellón O Burgo || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña J - CB Arteixo Duacode · 15/11/2019 21:00 Palacio de los Deportes de Riazor || Junior Fem. 1ªDiv: Colexio Mariano - Básquet Coruña Leyma J · 17/11/2019 17:00 Marcote, Vigo || Junior Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U17 - Club Baloncesto Cambre · 17/11/2019 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Junior Masc. 2ªDiv: Liceo La Paz - Básquet Coruña U18 · 16/11/2019 16:00 Col. Liceo La Paz || Cadete Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma C - Compañía de Maria · 16/11/2019 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña C - KFC Culleredo · 17/11/2019 10:00 Polideportivo Riazor 2 || Cadete Fem. 2ªDiv: Maristas Champagnat - Básquet Coruña Leyma U15 · 17/11/2019 10:00 Col. Maristas || Cadete Masc. 2ªDiv: Turismo Carballo Artai EBX - Básquet Coruña U15 · 16/11/2019 10:00 Vila de Noia - Zona Escolar || Cadete Masc. 2ªDiv: Montrove - Básquet Coruña U16 · 16/11/2019 12:00 Canide- Mera || Cadete Masc. 2ªDiv: Esclavas - Basquet Coruña U16/15 · 16/11/2019 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña I - Estudiantes Lugo Leyma Natura · 16/11/2019 12:00 Polideportivo Riazor 2 || Pre-Inf Masc. 1ºDiv: Club Tirso de Molina - Básquet Coruña U13 · 16/11/2019 18:00 Col. Tirso de Molina || Infantil Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma I - Dominicos U12 · 17/11/2019 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Infantil Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U14 - Compañía de Maria Azul · 17/11/2019 12:00 Polideportivo Riazor 2 || Pre-Inf Fem. 1ªDiv: Acad. A Mariña Burela - Básquet Coruña Leyma U13 · 17/11/2019 12:00 Vista Alegre || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U14 - ACB Costa da Morte · 17/11/2019 12:00 Polideportivo Ventorrillo || Minibasquet Fem. 1ªDiv: Básquet Coruña Leyma U12 - KFC Culleredo · 16/11/2019 10:00 Polideportivo Ventorrillo || Minibasquet Masc. 1ªDiv: Básquet Coruña U12 - Montrove · 17/11/2019 10:00 Polideportivo Riazor 1 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Eiris U11 - Básquet Coruña U12/11 · Suspendido || Infantil Masc. 2ªDiv: Básquet Coruña U13/14 - Carniceria Daniel Artai EBX · 17/11/2019 17:00 Polideportivo Riazor 2 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: Santa Maria del Mar Alevín - Básquet Coruña U11 · 17/11/2019 17:30 Sagrada Familia P-3 || Minibasquet Masc. 2ªDiv: BC Cristo Rey Alevín - Golfiños · Suspendido || Minibasquet Fem. 2ªDiv: Santa Maria del Mar Alevín Femenino A - BC Montespiño Alevín · 17/11/2019 19:00 Sagrada Familia P-3 || Minibasquet Mixto 2ºDiv: BC Eusebio da Guarda Alevín - Jesuitinas A · Suspendido || Infantil Fem. 2ªDiv: BC Montespiño Infantil - Obradoiro Fem 2º Año · Suspendido || Premini Fem. 2ºDiv: Santa Maria del Mar Benjamin Fem Blanco - Básquet Coruña Leyma U10 · 17/11/2019 19:00 Sagrada Familia P-2 || Premini Masc. 2ºDiv: Basquet Coruña U9 - Santo Domingo de Betanzos 10 · 16/11/2019 10:00 Polideportivo Agra II || Minibasquet Fem. 2ªDiv: Básquet Coruña Leyma U11 - Jesuitinas B · Suspendido || Infantil Masc. 2ªDiv: BC Cristo Rey Infantil - Clinica Dental Noa Garcia Xiria · 16/11/2019 10:00 Polideportivo Elviña II || Infantil Masc. 2ªDiv: CB Arteixo Duacode 1 - Básquet Coruña Inf U14/13 · 17/11/2019 17:00 Pazo dos Deportes de Arteixo

Equipos base | 17/12/2015 10:09

2ª división júnior feminina: Básquet Coruña Leyma 98 - Xiria (50 ? 49)

2ª división júnior femenina: Básquet Coruña Leyma 98 - Xiria (50 – 49)

Básquet Coruña Leyma ?98: Carolina Rocha (5), Andrea Varela (9), Aldara García (9), Julia Liñares (14), Lydia Reija (11) ? 5 inicial ? Ana Boedo (-), Sara Carro (2), Laura Criado (-).

Adestrador: Diego Fernández.

Xiria Laracha: (acta ilegible)

Adestrador: Iván Latasa.

Baixas para este partido: Irene Mocada por lesión. Entraban na convocatoria as cadetes Sara e Laura.

Árbitro: Curros e Mosteiro. Sen eliminados.

Parciais: 19-9, 27-16 (descanso), 38-32, 50-49 (final).

Asistencia: Cincuenta espectadores.

Partido intenso e que se decidiu nos instantes finais entre Básquet Coruña e Xiria. As nosas comezaban controlando o ritmo do partido, cun bo nivel defensivo colectivo, mentres que en ataque destacaba a circulación de balón, atopando vantaxes especialmente no xogo interior (19-9 min 10).

No segundo cuarto, a anotación baixaba, pero Básquet Coruña mantiña o control de xogo e do marcador, con vantaxes que sempre roldaban o dez puntos.

Neste cuarto, os puntos chegaban principalmente desde o tiro libre, ao conseguir as nosas forzar numerosas faltas en accións dun contra un (27-16 min 20).

Tras o descanso, as visitantes optaban por unha defensa en zona 2-3, que nosas mozas atacaban con acerto no tiro a media e longa distancia, alcanzando unha máxima vantaxe de 16 puntos (34-18).

Con todo, as de Carballo apoiábanse na súa xogadora interior Sánchez, e aproveitaban o baixón ofensivo das nosas para ir aos poucos recortando diferenzas (38-32 min 30).

No cuarto final, Básquet Coruña recuperaba o seu mellor nivel de xogo, freaba á pivote visitante, cunha destacada defensa de Laura, e recuperaba unha vantaxe de 8 puntos, tras dúas accións ofensivas consecutivas de Aldara, a un minuto do final.

As visitantes aproveitaban algunhas imprecisións das nosas á hora de pechar o partido para achegarse no marcador, aínda que a vitoria caía ao lado das coruñesas, que sumaban a súa terceira vitoria consecutiva (50-49 min 40).










non á violencia de xénero

Deseño Web Duacode




federación española de baloncestofederación galega de baloncestodeporte galegoxunta de galiciaayuntamiento de a coruñadeputación da coruñamahougbs financeduacode. software y diseño. mezclado, no agitado.fundación emalcsadeporte solidarionon á violencia de xéneroobra social la caixaimaxin softwareaudasatranviascaixabankiberostarcoca colaaltiabanco sabadellwibohorno sanbrandanabeconsamastilquirón grupo hospitalarioautocares j pombojamoneria sieiro